Нові тарифи: місяць на обговорення

 

Міськвиконком оприлюднив майбутні тарифи на водопостачання та водовідведення. Ціни для населення вищі за нині діючі приблизно на 65%.

29 квітня на офіційному сайті Лозівської міськради управління економіки опублікувало проект рішення щодо встановлення нових тарифів на водопостачання і водовідведення.

Зазначені у документі ціни вищі за нині діючі майже на 67%.

Пропонується, що для населення вони становитимуть 16,15 грн. за кубометр, для бюджетних установ — 17,44 грн., для усіх інших споживачів — 22,75 грн. Послуга з перекачки та очищення рідких побутових відходів (по суті, водовідведенню) для приватного сектору коштуватиме 8,05 за кубометр стоків.

Як зазначається у примітці до проекту рішення, тарифи сформовані на підставі розрахункових матеріалів, наданих КП «Лозоваводоканал», а економічна обґрунтованість нових цін підтверджена висновками державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області.

Публікація документу дала старт так званій регуляторній процедурі. Вона полягає у тому, що громадськість протягом місяця може внести у проект свої корективи. Емоції до уваги не братимуться, прийматимуться до розгляду тільки раціональні, економічно обґрунтовані пропозиції. Утім, як засвідчує практика проведення регуляторних процедур щодо нових тарифів у Лозовій, реального впливу лозівчани на нові тарифи не мають.