Спіймали браконьєра

Перша кримінальна справа за фактом браконьєрства. На Краснопавлівському водосховищі  чоловіка спіймали на гарячому.

У середу на Краснопавлівському водосховищі затримали чоловіка з майже двомастами рибин. Він ловив їх сіткою, попри те, що на водоймищах триває нерест, і у цей період риболовля в Україні  заборонена. Проти чоловіка порушать кримінальну справу за підозрою у браконьєрстві, повідомила помічник начальника Лозівського міськвідділу міліції зі зв’язків з громадськістю Тетяна Носова.

 

У міліції факт затримання на місці злочину називають вдачею, оскільки браконьєрів надзвичайно важко як вистежити, так і довести їх провину.

1 червня відзначилися співробітники Лозівського міськвідділу міліції Сергій Шуліка, працівник дозвільної системи, та дізнавач Генадій Гриньов. За допомогою інспекторів рибнагляду на Краснопавлівському водосховищи їм вдалося затримати браконьєра з усіма можливими доказами. Правопорушником виявився 43-річний мешканець Краснопавлівки. На березі у чоловіка вилучили 75-метрову сітку і 182 рибини.

Щоб вилов дочекався суду, його заморозили. Своїми діями правопорушник завдав збитку державі на суму майже 1800 гривень. Цього стало достатньо, щоб потрапити під кримінальну статтю. Стаття 249 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді 100 неоподатковуваних мінімумів або річне обмеження волі.

Долю підозрюваного та його вилову вирішить суд. А Лозівська міліція нагадує, що з 1 квітня до 11 червня на водоймищах триває нерест. У цей час рибалити заборонено. Коли нерест, завершиться ловити рибу можна буде тільки вудкою. Застосування сітки в Україні вважається браконьєрством.