Цех гарячих штампів святкує 45-річчя

На Лозівському ковальсько-механічному заводі сьогодні свято. Цеху гарячих штампів виповнюється 45 років.

На Лозівському ковальсько-механічному заводі сьогодні свято. Цеху гарячих штампів виповнюється 45 років: він випустив першу продукцію 1 липня 1966 року. Нинішню почесну дату працівники цеху відзначають ударною працею. Зупинятися їм не можна: від їхньої роботи залежить продуктивність величезного напрямку — ковальського виробництва.

 

Цех гарячих штампів готує оснащення для двох ковальських цехів. Там без ЦГШ — як без рук. Виготовленими тут штампами там виготовляють кінцевий продукт. Також цех гарячих штампів нарізає для ковалів заготовки.

Технологічний процес починається з кімнати, де працюють слюсарі-інструментальники. Вони по кресленнях готують шаблони для майбутніх штампів. Робота точна і вимагає багато уваги. Якщо шаблон буде неправильним — у брак можуть піти тони металу.

На ділянці, де ріжуть метал, дуже гучно. Заготовки – різного розміру і з різного металу. Один потребує нагрівання, інший — ні. Різник з 37-річним стажем Віктор Раскопа свою роботу нудною не вважає. Говорить, вона не така одноманітна, як виглядає на перший погляд, до того ж останнім часом все більше радує матеріально.

Начальник цеху гарячих штампів Валерій Мартиненко говорить: його підлеглим нудьгувати не доводиться. Завод активно освоює нову продукцію. Для її випуску ЦГШ має вчасно готувати оснащення.

Та найбільше, чим пишаються у ЦГШ, – це люди. Тут працює 161 чоловік. Усі, за словами начальника, перевірені кризою, надійні люди і висококласні спеціалісти.

Особливо у цеху гарячих штампів хвалять молодих. Крім того, що вони добре зарекомендували себе на робочому місці, їхня футбольна команда — найкраща на заводі.