Коні допомагають дітям-інвалідам – Новини Лозової – ТРК Сігма

Коні допомагають дітям-інвалідам

У Павлограді діти-інваліди безкоштовно проходять реабілітацію, спілкуючись з кіньми і катаючись верхи.

У Павлограді діти-інваліди безкоштовно проходять реабілітацію, спілкуючись з кіньми і катаючись верхи. Їы проводять у кінно-спортивному клубі.

 

Основна діяльність цього клубу — перегони. А допомагати дітям-інвалідам тут почали два місяці тому. Тоді до них звернулися члени павлоградської реабілітаційної школи «Ірина».

Ірина Рибас, керівник реабілітаційної школи, – мати дитини-інваліда. Саме на своїй дочці Арині два роки тому вона і спробувала цей вид реабілітації – спілкування з кіньми. Тоді вони жили ще у Києві.

Ефективність методики підтверджує лозівський дитячий лікар-невролог Інна Денисюк. За її словами, завдяки тісному спілкуванню з кіньми, у дітлахів покращується емоційний і фізичний стан. А висока температура коня під час їзди діє, як розігрівальний масаж.

Займатися діти приїздять з батьками, вихователями та лікарями школи, розповідає тренер з кінного спорту Костянтин Цяпка. До кожного малюка – свої підходи. Хто просто спілкується з конем, а хто не боїться  – той їздить верхи. Мати особливого хлопчика, Романа, впевнена, що завдяки катанню верхи у її сина покращилось самопочуття і почався розвиток.

Про те що коні лікують з власного досвіду знає і Костянтин Цяпка. Зараз і не скажеш, що у 16 років цей чоловік майже не міг ходити. Його врятувала їзда верхи. Тому для Костянтина допомога дітям – це благодійна справа. Цю точку зору розділяє і власник клубу. Гроші з особливих дітей вони не беруть. До того ж двері їхнього клубу відкриті для всіх дітей-інвалідів.

Цьому дуже зраділа керівник Лозівського дитячого реабілітаційного центру «Перлинки» Ольга Ашиткова.  Жінка розповідає: у центрі давно хотіли повезти  дітей-інвалідів до коней чи дельфінів, щоб займатися. Тому така можливість для них – просто диво.

“Перлинки” вже зв’язалися з колегами зі школи “Ірина” та Костянтином Цяпкою. Якщо все вийде, лозівські особливі діти побачать, погладять коней та їздитимуть верхи вже  наступного тижня.