Починаючи з 23 вересня у лозівчан вимагають паспорти, коли ті приходять у банк купити або продати валюту.
Починаючи з 23 вересня у лозівчан вимагають паспорти, коли ті приходять у банк купити або продати валюту. Незручності городяни поки не відчули. Однак, залишаючи ксерокопію паспорта, бояться, що їх даними можуть скористатися нечесні банківські працівники.
Такі випадки вже були у Лозовій. У жовтні 2010 року працівники одного з банків незаконно брали кредити на робітників панютинського «Укрспецвагону».
Експерти радять бути обережними. Не слід підписувати невідомі папери. Без піпису, розповідає депутат міської ради Сергій Коба, вашими даними, звісно, можуть скористатися, але у суді вашу вину не доведуть.
Працівники банків, у свою чергу, запевняють, що окрім них ніхто інший не буде знати, хто і скільки обміняв грошей. Коли людей приймають на роботу у банк, то їх змушують підписувати документ, де вони обіцяють не розголошувати інформацію про діяльність банку.
У податковій також гарантують анонімність. Лариса Баркова, начальник відділу роз’яснювальної роботи Лозівської ОДПІ, розповідає, що податківці не мають права збирати інформацію у банків про кількість валюти, котру обміняла окремо взята людина. Принаймні, відповідного пункту у Податковому кодексі поки не має.
Міняли на ринку паспорт не вимагають. Боячись розголосу, люди можуть звернутися до них. Однак і на мінял, швидше за все, чекатимуть зміни. Сергій Коба запевняє, що діяльність так званих мінял суперечить Адміністративному кодексу. Відтак для тих, хто вирішив взяти рух валюти у країні під власний контроль, не буде великою складністю законно прибрати мінял з дороги. Хоча деякий час чорний ринок все-таки буде існувати.
Обмін валюти – це лише перший крок, каже Сергій Коба. Вже ближчим часом податковій можуть дозволити збирати інформацію про кількість обміняної людиною валюти. Тоді власника великих сум можуть цілком законно запитати, де він взяв гроші, якщо вони не зазначені у декларації про доходи.
Анна Скрипник