Панютинські волонтери збирають подарунки для сиріт

Акція триватиме цілий місяць. Добровольці збиратимуть гроші, іграшки та речі для інтернатів Харківської області.

З 8 жовтня колектив першої Панютинської школи оголосив акцію «Подаруй сиротам іграшку». Проводить її разом з колегами з Мелітопольського держінституту гуманітарного права, який знаходиться у приміщенні школи.

Панютинська благодійність проходить не за наказом «згори», запевняє директор школи Микола Івахненко. Каже, ініціювала збір подарунків його колишня випускниця, а нині працівниця Мелітопольського інституту Наталя Францева.

Вона з чоловіком Ярославом дуже зацікавилася проблемами сиріт. У них є багато знайомих, які всиновили дітей або навіть створили дитбудинки сімейного типу. У родині Наталі чули розповіді цих діток та їхніх названих батьків, вивчали за публікаціями в Інтернеті, як живеться українським сиротам, і зрозуміли, що більшість дитячих будинків держава забезпечує, м’яко кажучи, слабко. Вирішили цю ситуацію змінити на краще.

Подружжя звернулося за допомогою до директора Панютинської школи та депутата міськради Миколи Івахненка. Кажуть, його статус допомагає відкрити двері, у які довелось би стукати місяцями. Він залучає до акції батьків своїх учнів. Запевняє, ті радо відкликаються. На останній батьківській конференції, 10 жовтня, зібрали близько 250 гривень.І це тільки початок.

Волонтери, які допомагають проводити акцію, планують цілу купу заходів. Хочуть звернутися за допомогою до шефського підприємства – “Укрспецвагону” – і пройти зі скриньками для збору коштів вулицями Панютиного. У задумі також благодійний концерт силами школярів. Згодом з цими номерами волонтери планують виступати і в інтернатах.

Перші подарунки отримають дошкільнята Ізюмського сиротинцю. Всього у Харківській області 16 інтернатів.

За словами організаторів акції, зараз на допомогу відкликаються здебільшого молоді сім’ї. Однак організаторам хотілося б, щоб до благодійності долучалися і старші люди. Річ не йде про великі кошти чи розкішні іграшки. Коли немає фінансової змоги, будуть раді і бажанню просто поїхати до сиротинців та своїм теплим спілкуванням розважити діток.

Анна Скрипник