Лозівський приватний сектор лякають штрафами, але він поки не боїться

Порушників правил благоустрою більше лякають, ніж штрафують. Комунальникам не вистачає людей, а адмінкомісії шкода бабусь.

Квартальні, комунальники та добросовісні платники – за штрафи. Вони проти багать, безладу і несанкціонованих смітників у приватному секторі. Як чиновники, так і мешканці вважають, що ці явища подолати можна – якщо порушників по-справжньому карати грошима. Однак поки недобросовісних жителів здебільшого лякають, а не штрафують.

У провулку Червоному порядок поважають. Раз на тиждень у чітко визначений час сюди приїздить сміттєвоз, і усі мешканці провулку, як один, несуть до нього своє сміття. Щоб викинути його десь іще, стверджують, навіть не замислюються.

Навіть листя, якого незабаром буде повен двір, обіцяють вивозити, а не палити. Ті ж, хто деколи й запалює, робить це тишком-нишком.

Чому тут намагаються не порушувати правила благоустрою, місцеві пояснюють просто: не дозволяють закон і сувора квартальна. Тетяна Глущенко практично усю свою енергію спрямовує на наведення ладу. Утім, половина мешканців уперто не платить за вивезення сміття. Квартальна упевнена, що вони вивозять його у сусідній парк, посадки і покинуті ділянки.

Допомоги квартальні усієї Лозової чекають від інспекторів відділу благоустрою міського жилкомгоспу. Ті з кінця літа почали перевіряти квартали за графіком. Якщо помічають бур’яни або сміття, інспектори видають порушнику припис: за 10 днів той має усунути порушення. Якщо ні, то людину повинні оштрафувати. Так само штрафувати мають право й за багаття, розведене у межах міста. Мінімальний штраф — 340 гривень.

Грошові покарання великі й страшні, однак – одиничні. У відділі благоустрою з початку року зареєстровані 17 адмінпротоколів за порушення правил благоустрою. Проте далеко не усі завершуються штрафами.

У жилкомгоспі пояснюють: на всю Лозову є лише 2 інспектори. Вони дійсно не всюди встигають. Є й інша проблема: якщо біля будинку чи двору зафіксовано порушення, яке підлягає оштрафуванню, то карати повинні тільки власника. Однак зазвичай будинки записані на немічних бабусь з мінімальною пенсією. Їх адмінкомісія часто жаліє.

Попри це приватний сектор потроху, але впевнено просувається уперед. За спостереженнями водіїв сміттєвозів, чимдалі більше людей несуть відходи до машини, а не у посадку.

Ось що сміттєвози вивезти не можуть – це великі купи. Для таких обсягів комунальне підприємство «Комсервіс» може надати причеп. Це коштує 70-80 гривень. І ця платня набагато менша навіть за мінімальний штраф.

Валерія Гецко