Домашня сторінка / Новини / Лозівський приватний сектор лякають штрафами, але він поки не боїться

Лозівський приватний сектор лякають штрафами, але він поки не боїться

Порушників правил благоустрою більше лякають, ніж штрафують. Комунальникам не вистачає людей, а адмінкомісії шкода бабусь.

Квартальні, комунальники та добросовісні платники – за штрафи. Вони проти багать, безладу і несанкціонованих смітників у приватному секторі. Як чиновники, так і мешканці вважають, що ці явища подолати можна – якщо порушників по-справжньому карати грошима. Однак поки недобросовісних жителів здебільшого лякають, а не штрафують.

У провулку Червоному порядок поважають. Раз на тиждень у чітко визначений час сюди приїздить сміттєвоз, і усі мешканці провулку, як один, несуть до нього своє сміття. Щоб викинути його десь іще, стверджують, навіть не замислюються.

Навіть листя, якого незабаром буде повен двір, обіцяють вивозити, а не палити. Ті ж, хто деколи й запалює, робить це тишком-нишком.

Чому тут намагаються не порушувати правила благоустрою, місцеві пояснюють просто: не дозволяють закон і сувора квартальна. Тетяна Глущенко практично усю свою енергію спрямовує на наведення ладу. Утім, половина мешканців уперто не платить за вивезення сміття. Квартальна упевнена, що вони вивозять його у сусідній парк, посадки і покинуті ділянки.

Допомоги квартальні усієї Лозової чекають від інспекторів відділу благоустрою міського жилкомгоспу. Ті з кінця літа почали перевіряти квартали за графіком. Якщо помічають бур’яни або сміття, інспектори видають порушнику припис: за 10 днів той має усунути порушення. Якщо ні, то людину повинні оштрафувати. Так само штрафувати мають право й за багаття, розведене у межах міста. Мінімальний штраф — 340 гривень.

Грошові покарання великі й страшні, однак – одиничні. У відділі благоустрою з початку року зареєстровані 17 адмінпротоколів за порушення правил благоустрою. Проте далеко не усі завершуються штрафами.

У жилкомгоспі пояснюють: на всю Лозову є лише 2 інспектори. Вони дійсно не всюди встигають. Є й інша проблема: якщо біля будинку чи двору зафіксовано порушення, яке підлягає оштрафуванню, то карати повинні тільки власника. Однак зазвичай будинки записані на немічних бабусь з мінімальною пенсією. Їх адмінкомісія часто жаліє.

Попри це приватний сектор потроху, але впевнено просувається уперед. За спостереженнями водіїв сміттєвозів, чимдалі більше людей несуть відходи до машини, а не у посадку.

Ось що сміттєвози вивезти не можуть – це великі купи. Для таких обсягів комунальне підприємство «Комсервіс» може надати причеп. Це коштує 70-80 гривень. І ця платня набагато менша навіть за мінімальний штраф.

Валерія Гецко

0