Одразу три вистави дав Львівський драмтеатр у Лозовій

Вперше за багато років у Лозовій пройшли гастролі Львівського академічного музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича.

Вперше за багато років у Лозовій пройшли гастролі Львівського академічного музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича. Виступали артисти вчора, 20 жовтня, у міському Палаці культури. Театральні митці показали лозівчанам три вистави – «Велике жабеня», «Кайдашева сім’я» та «Дуже проста історія». Останній спектакль змусив лозівчан витирати сльози.

Вже близько 40 днів професійні актори з Львівського академічного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича їздять містами України. Завдяки нашому земляку, адміністратору цього театру Андрію Бурніну, гастролери заїхали і до Лозової.

Актори показували лозівчанам 3 вистави: вдень – «Велике жабеня» і «Кайдашева сім’я», ввечері —  «Дуже проста історія».

Вечірній спектакль розрахований на дорослого глядача. За сюжетом дівчину Дарину, яка завагітніла від коханого Олексія, батько змушує робити аборт. Він проти її одруження з бідним хлопцем, батько якого — п’яниця. Однак саме батько Олексія жертвує собою заради народження дитини.

П’яничку грає заслужений артист України Сергій Дудка. Роль і комічна, і драматична водночас. Актор зізнається: вживатися у цю роль дуже важко, бо потрібно передавати глядачам сильні емоції. За словами Сергія Дудки, «Дуже проста історія» змушує глядачів переживати все разом з артистами.

У цій виставі діють два світи – людський та тваринний. Тварини стають свідками людських свар і починають переживати разом з ними. Це перетворює виставу у філософську притчу, навіть з містичними елементами.

Вистава і гра талановитих акторів глядачів абсолютно різного віку не залишила байдужими. Людей вразив і спектакль, і правдивість артистів. Під час вистави деякі лозівчани не могли навіть стримати сльози. Коли вона закінчилася, весь зал стоячи аплодував акторам.

Ірина Лєушканова