Перші ластівки ОСББ

Лозівські активісти готуються до самоорганізації, їх підганяють комунальники та влада.

Створювати обєднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) потрібно якнайшвидше, кажуть у міськвиконкомі. Держава зобов’язується дати гроші на капітальний ремонт будинків, у яких створені ОСББ. Проте на всіх бажаючих грошей може не вистачити. Тому важливо встигнути стати одними з перших, підкреслює мер міста Сергій Степанов.

 

Комунальники знаходять ще один плюс в ОСББ. Об’єднані співвласники самі обиратимуть, які послуги з утримання будинку їм потрібні. Таким чином, жильці платитимуть тільки за необхідний їм сервіс.

Деякі лозівчани вже мають досвід самоорганізації. Будинок №15 на п’ятому мікрорайоні донедавна мав свій будинковий комітет. Завдяки йому жильцям вдалося вирішити багато проблем: зробити капітальний ремонт покрівлі, замінити водовід. Зараз цей будинок найактивніше готується до створення ОСББ.

Члени ініціативної групи здогадуються і про труднощі, з якими доведеться мати справу. Одна з головних проблем для них – боротьба з неплатниками.

Таких активістів, як на п’ятому мікрорайоні, у Лозовій небагато, відзначають комунальники. Але ті, які є, готуються до оновлень в комунальній сфері досить серйозно. В останні дні минулого року кілька активістів їздили переймати досвід самоорганізації у харків’ян.