Місцеві безхатченки мають ночувати у спеціальному притулку, натомість гріються та відгодовуються у лікарнях.
Перше, що спадає на думку, коли на очі потрапляє безпритульний, який лежить на землі, – необхідно викликати “швидку”.
У “швидкій” кажуть: якщо безпритульному необхідна термінова медична допомога, його везуть у лікарню. Частіше за все такі пацієнти потрапляють у терапевтичне або хірургічне відділення. Коли ж гострих захворювань немає, безпритульних залишають на вулиці. Завідуючий відділення швидкої допомоги Лозівської міської лікарні Андрій Пузирьов переконаний: такими людьми мають займатися соціальні працівники.
Погрітися вдень безхатченки можуть у територіальному центрі, що на Авилівці. Тут їх погодують і дадуть теплий одяг.
Працівники Управління праці і соцзахисту Лозівської міськради на офіційному рівні звітують, що допомагати безхатченкам готові: створили оперативний штаб, роботи ведуться.
За цими словами криється інша правда. Безхатченкам ніде зігрітися у Лозовій вночі. Не на камеру працівники соцзахисту кажуть — хоч додому веди. Керівники міста також зізнаються, що немає чіткої схеми допомоги безпритульним. Навіть перші особи Лозової не знають, куди телефонувати, коли знайдуть безпритульного вночі на вулиці.
Попри все, певні зрушення щодо допомоги безхатченкам у місті все ж таки є. За словами заступника міського голови Василя Левченка, влада вже визначилася з приміщенням, де планують створити притулок для безхатченків та інших підопічних терцентру. Хочуть відділити одних від інших, як це годиться. До того ж безхатченки обов’язково проходитимуть спеціальну санобробку. Поки для цього в терцентрі немає умов.
Анна Скрипник
{flv}02_12_2011_bezhatchenku{/flv}