Помер почесний громадянин Лозової Юхим Березовський +vd

Після війни він очолював дистанцію сигналізації і зв’язку. Під його керівництвом розвивали залізницю та будували житло.

На 99 році помер Почесний громадянин Лозової, Почесний залізничник та Герой Радянського Союзу Юхим Березовський.  Чоловіка не стало ранком 16 грудня. Він помер у госпіталі ветеранів Вітчизняної війни у Москві.

 

Юхим Березовський був легендарною постаттю. Під час війни він командував дивізіоном артилерійського полку, який бився за Дніпро. Після війни піднімав з руїн селища, відновлював господарство у Харкові та Лозовій.

Юхим Березовський став начальником Лозівської дистанції сигналізації і зв’язку Південної залізниці у 1951 році. Його колеги згадують, що він був суворим, але справедливим керівником. Багато зробив для міста. Під його головуванням будували житло для лозівчан.

Завдяки сміливій вдачі Юхима Березовського стрімко розбудовувалася також залізниця. На початку 70-х, коли і слів таких боялися, він вже за кредитам Держбанку модернізував залізничну ділянку Харків-Лозова. Тоді це вважалося надзвичайно сміливим кроком, розповідає голова ради ветеранів Лозівської дистанції сигналізації і зв’язку Микола Хрисанфов.

Вигадливість лозівського залізничника у 70-ті помітили у Москві. Юхима Березовського запросили на роботу у Міністерство шляхів та повідомлення. Він керував Трестом заводів зв’язку – це велика організація Всесоюзного значення. Очолювані залізничником підприємства були у Харкові, Москві, на Далекому Сході.

Юхим Березовський будував нові корпуси заводів, боровся за працевлаштування жінок. Але разом з тим був сором’язливим. Ніколи не розповідав за що отримав Героя Радянського Союзу. Цю нагороду йому дали за форсування Дніпра. Тоді він, поранений у голову командир дивізіону, успішно відбив атаку противника.

За воєнні та повоєнні здобутки у Юхима Березовського загалом більше десяти найбільш значимих орденів та медалей. Він завжди виконував свої обіцянки. Лише одну не виконав – не дожив до сторіччя, на яке вже запросив знайомих лозівчан.

Анна Скрипник

 

{flv}20_12_2011_ne doguv do 100-richya{/flv}