Лозівським інвалідам показали винахід, який удосконалить візок +vd

 

Харківський винахідник продемонстрував лозівських інвалідам-візочникам привід, який дозволяє легко керувати візком.

У середу, 11 січня, до Лозівського центру реабілітації інвалідів та дітей інвалідів (спілка інвалідів-візочників), завітав відзначений багатьма нагородами харківський інженер-винахідник Адалет Ісмаїлов. Він показав лозівським інвалідам механічний привід у вигляді трубки.

Цей привід дозволяє без зусиль рухати і зупиняти візок. Особливо це необхідно людям, у яких слабкі руки через травми. Завдяки такому механізму вони можуть їх ще й тренувати, оскільки рухають візок, піднімаючи і опускаючи ручки у вигляді трубок, до яких приєднаний привід. За допомоги цього винаходу легко розвертатися. Також він дозволяє, не скочуючись униз, безпечно заїжджати на пандус.

Представлений механічний привід запатентований в Росії та в Україні. Це лише пробний варіант. Адалет Ісмаїлов планує його удосконалити. У подальшому привід зручніше кріпитиметься  до візка та дозволить швидше їздити. Також його можна буде встановлювати на різні візки.

Зручність цього приводу власноруч перевірив керівник центру реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів Олег Лебідь. Він говорить: привід зацікавив. Він тепер планує спільно з винахідником виготовляти і продавати такий механізм. Завдяки цьому лозівські інваліди зможуть зручніше пересуватися та матимуть робочі місця.

Ірина Лєушканова

 

{flv}13_02_2012_centr reabilitacii{/flv}