Тепла зима врятувала озимину на Лозівщині +vd

Аграріїв налякала аномально суха осінь, але врятувала незвичайно тепла зима. Тепер сходи є на майже 90% засіяних площ.

 

Аграріїв налякала аномально суха осінь, але врятувала незвичайно тепла зима. До листопада на полях Лозівщині зійшла тільки половина озимини. Сільгоспвиробники вже підраховували збутки і планували пересівати площі. Однак у теплому і вологому грудні сходи таки з’явилися на більшості ланів району. Їх кількість тепер сягає майже 90%.

Агроном підприємства “Агросвіт” Володимир Колісник оцінює сходи на полях свого підприємства на тверду четвірку (за п’ятибальною шкалою). На відміну від усього району озимина тут повністю зійшла ще восени. На думку спеціаліста, це пов’язано з використанням новітніх технологій обробітку ґрунту. Його практично не чіпали і таким чином зберегли дефіцитну вологу.

Ситуація на полях більшості господарств Лозівщини була геть іншою. У листопаді через посушливу осінь на них зійшла лише половина озимини. Однак, як говорить заступник голови Лозівської райдержадміністрації Оксана Заскалкіна, молитвами аграріїв зима затрималася на півтори місяці. Завдяки теплу і дощам тепер сходи є на майже 90% засіяних площ. “Мертвими” залишаються лише приблизно 3,7 тисячі гектарів з 29,5 тис. га під озиминою.

Сніг, який пішов відучора, – це ще одна почута молитва аграріїв. Сніжне покриття додає шансів і сильній, і особливо слабкій озимині добре перенести можливі холоди, говорить Володимир Колісник.

Те, що половина сходів по району поки слабкі, ще нічого не говорить про майбутню якість зерна, запевняє Оксана Заскалкіна. За її словами, на якість зерна вплине внесення добрив та захист рослин.

Валерія Гецко

 

{flv}17_01_12_ozymyna{/flv}