Засідання Регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання рішень про стягнення аліментів

20 лютого 2018 року під головуванням начальника Головного територіального управління юстиції у Харківській області Тетяни Єгорової – голови штабу відбулося перше засідання Регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання відділами державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області рішень про стягнення аліментів до складу якого увійшли представники Національної поліції, Прикордонної служби, Департаменту соціального захисту населення та керівники всіх відділів державної виконавчої служби міста Харкова та Харківської області.

Одним з пріоритетних напрямків у роботі Мін’юсту та проекту «Я МАЮ ПРАВО!» є виконання рішень про стягнення аліментів.

Однак, цей проект не обмежується правороз’яснювальною роботою, а й здійснює комплексну реформу примусового виконання рішень, спрямовану на підвищення ефективності діяльності органів та осіб, які здійснюють примусове виконання.

6 лютого 2018 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» та запрацював реєстр боржників аліментів, який доступний кожному.

Станом на 15.02.2018 року кількість виконавчих документів про стягнення аліментів які підлягали виконанню становить 32 155, по яким, державними виконавцями Головного територіального управління юстиції у Харківській області стягнуто аліментів на суму більше 11 млн. грн. на утримання 22 318 дітей.