Як визначити витрату електроенергії

На споживання електроенергії впливає безліч факторів. Найбільша частина енергії зазвичай йде на роботу освітлювальних приладів, тому заходи по зменшенню витрачання електрики краще починати саме в цій категорії.

Щоб визначити витрата електроенергії, досить скористатися формулою: W = P · t · T, де: W – витрата електроенергії в кВтг; P – потужність, споживана електроприймачем (електричним приладом) в кВт; t – час роботи електроприймача в день в годинах; T – кількість діб роботи електроприймача.

Постачальники електричної енергії стверджують, що у свою чергу, споживана потужність розраховується за формулою: P = Pобщ · K, де: Pобщ – загальна встановлена ​​потужність; K – коефіцієнт попиту. Значення коефіцієнта приймається виходячи з кількості електроприймачів, обсягу завантаження. Його можна взяти з довідкового матеріала.3Ітак, можна зробити висновок, що на обсяг споживаної електроенергії безпосередньо впливають два фактори: потужність приладу і час його використання. Для споживачів електроенергія – це не тільки господарська необхідність, а й товар, на якому можна і потрібно економити. Це не тільки допоможе зберегти гроші на інші потреби, а й, ні багато, ні мало, – зберегти планету від знищення ресурсів. Адже для того, щоб електростанція виробила електрику, потрібно спалити певну кількість палива або деревини.

На жаль, підрахувати самостійно витрата побутової електроенергії з великою точністю дуже важко, оскільки деякі прилади мають різні функції, під час виконання яких вони споживають різну кількість енергії. Наприклад, цикл роботи пральної машини включає в себе набір води, її нагрівання, прання, сушку і т.д. Тому цифри виходять приблизні. Для того, щоб домогтися певної точності, використовують автоматичні системи підрахунку електроенергії, простіше кажучи, лічильники.

Самий енергоспоживаюче побутовий прилад – це, звичайно, холодильник. Він, як правило, працює цілодобово і споживає не менше 30% всієї електроенергії. Більш скромними в порівнянні з ним є пральна машина, пилосос, праска тощо. Купуючи новий електричний прилад, слід відразу дізнатися про споживаної ним потужності. Звичайно чим «наворочені» техніка, тим більше вона споживає. Для орієнтування покупців технічні прилади діляться на класи енергоефективності: A, B, C, D, E, F і G. Найбільш економна техніка належить класу A, B і C.

Часто споживачі економно використовують прилади, але забувають про інше поглиначі електроенергії – електричну лампочку. Не слід залишати світло там, де він не потрібен, а самі лампочки краще замінити на енергозберігаючі. Вони набагато дорожче звичайних, зате своєю довговічністю окуплять витрати на енергію.