Щоб забезпечити максимальне відпрання завантажених у пральну машинку речей, воду в баку підігрівають до комфортної для даного типу тканини температури. Для цього використовують спеціальні трубчасті нагрівачі. Вони не взаємозамінні, тому що відрізняються за потужністю та конструктивними особливостями. У цьому огляді, який нам надав сервісний центр https://kharkov.repair, ми розглянемо особливості нагрівачів, що використовуються, а також основні причини виходу їх з ладу.
Як підібрати ТЕН для пральної машини
На жаль, не існує універсального нагрівального елемента, який підійде для всіх пральних машин. Це пов’язано з тим, що кожен виробник самостійно розробляє свої продукти та визначає компонування, габарити та функціонал вузлів та деталей для максимально ефективної роботи апарату. Так ТЕН може встановлюватися як у передній, так і задній частині бака, його форма залежить від особливостей конструкції і габаритів бака, а потужність нагрівача визначають параметри пралки. Тому, якщо ви вирішили самостійно замінити вийшовший з ладу ТЕН пральної машини, необхідно правильно підібрати нагрівач.
Основні відмінності нагрівальних елементів для пральних машин
Нагрівальні елементи сучасних пральних машин розрізняються за такими характеристиками:
- За габаритами. Їхня довжина може становити від 15 до 30 см, залежно від ширини машинки (повнорозмірна, вузька або вбудована).
- За потужністю. Найчастіше вона становить від 1600 до 2200 Вт. Найбільш потужні ТЕНи виробники встановлюють на преміальних моделях.
- За формою. Найчастіше ТЕНи виготовлені у вигляді спіралі, але деякі виробники використовують нагрівачі іншої форми, при цьому мінімальний кут вигину найчастіше становить 15 °.
Оскільки ТЕНи в пральних машинках постійно контактують з робочою рідиною, насиченою миючими засобами та домішками водопровідної води, часто виходять з ладу.
Чому “перегорає” ТЕН
Існує багато причин виходу з ладу нагрівальних елементів пральної машини, але головним ворогом ТЕНу вважається накип, який перешкоджає нормальній тепловіддачі. Через це внутрішня спіраль нагрівача перегрівається та ТЕН згоряє. Крім цього, причинами виходу з ладу ТЕНу можуть стати:
- виробничий брак. Незважаючи на зовнішню простоту всередину трубчастого ТЕНу, запресований ніхромовий або фехралевий дріт, ізольований від корпусу особливим наповнювачем – периклазом. При найменшому порушенні технології ізоляція порушується, нагрівач пробиває на корпус і спіраль вигоряє;
- неправильний вибір характеристик нагрівача при купівлі (найчастіше недостатня або надмірна потужність);
- механічні навантаження через постійну вібрацію машинки;
- підвищення температури робочого середовища понад допустимі значення;
- неправильно прикріплений термодатчик або його параметри не підходять для цієї моделі машинки;
- різкі перепади напруги.
Зазвичай середній термін служби нагрівального елемента становить близько 8 років і залежить від характеристик (жорсткості) води, а також регулярність обслуговування пралки (боротьба з накипом).
Чи можна продовжити термін служби Тена?
Незважаючи на те, що заміна нагрівального елемента – це не найдорожчий ремонт, виконуючи кілька простих порад можна продовжити термін “життя” нагрівача і позбавити вас зайвих проблем. Для цього достатньо:
- Рідше використовувати високотемпературні режими, тому що при вищій температурі швидше утворюється на ТЕН вапняний наліт. Оптимальною для Тена вважається температура від 40° до 50°. Але незважаючи на це, щоб захистити машинку від утворення плісняви, необхідно хоча б один раз на кілька циклів запускати прання за більш високої температури.
- Боротися із жорсткістю водопровідної води. Для цього можна використовувати спеціальні пом’якшувачі, регулярно видаляти накип, що вже утворився, механічним або хімічним способом, а також проводити інші види профілактики.
- Встановлювати фільтри для очищення води як на вході в житло, так і окремо для прання.
Якщо все ж таки ТЕН вийшов з ладу, звертайтеся в сервіс-центр. Кваліфіковані фахівці правильно підберуть та встановлять нагрівач. Але найголовніше – нададуть гарантію як на сам ТЕН, так і на виконану роботу.