Нежить – це хвороба, яка може наступити на кожну людину. Вона супроводжується високою температурою, головним болем, болями в тілі та іншими неприємними симптомами. Офіційна медицина пропонує багато засобів для лікування нежиті, але народна медицина також має свої засоби, які можуть бути ефективні в цій боротьбі.
Одним з найпростіших і найефективніших засобів є гаряча ванна з медово-содовим розчином. Для цього беремо гарячу воду (близько 40 градусів), додаємо декілька столових ложок меду і півлітра соди. Потім змащуємо своє тіло олією та занурюємося в ванну на 15-20 хвилин. Ця процедура допоможе зняти біль, зняти неприємні симптоми нежиті та підсилити імунітет.
Ще одним народним засобом в боротьбі з нежиттю є використання цибулиних носових крапель. Для їх приготування беремо кілька цибулин, вижимаємо з них сік та змішуємо з дрібними краплями спирту. За допомогою піпетки наливаємо декілька крапель отриманої суміші в кожну ніздрю. Ця процедура допоможе зволожити слизову оболонку носа та зняти нежить.
Лікування
Народні засоби можуть бути дієвими в боротьбі з нежиттю. Кілька простих процедур можуть полегшити стан під час хвороби. Наприклад, можна використовувати різні олії або соки для змащування носа та горла. Краплі з прополісом або спиртом також можуть заспокоїти подразнення.
Одним із ефективних засобів є використання настоянки з меду та алое. Для цього змішуємо 2 столові ложки меду та 2 столові ложки соку алое. Додаємо 10-15 крапель спирту або прополісу. З такою настоянкою робимо процедуру промивання носа. Для цього наливаємо гарячу воду (близько 40 градусів) в ніздрю і полощемо нос протягом кількох хвилин.
Також можна використовувати засоби для ноги. Наприклад, налити гарячу воду в миску, додати 1 столову ложку соди, 1 столову ложку солі та 10-15 крапель йоду. Потім в нашій “ванночці” розчиняємо воду та ніжку тримаємо протягом 15-20 хвилин. Після процедури ноги обтираємо рушником та змащуємо олією чи кремом.
У народному лікуванні нежиттю також використовують різні засоби для горла. Наприклад, можна приготувати настоянку з лимону та меду. Додамо в склянку гарячої води сік з половинки лимона та 1 столову ложку меду. Після ретельного змішування приймаємо по 1-2 ложки кожну годину. Цей засіб робить горло більш зволоженим та заспокоює подразнення.
У загальному, народні засоби можуть бути ефективними доповненнями до традиційного лікування нежиттю. Важливо звернутися до лікаря та дотримуватися всіх його рекомендацій при використанні цих засобів.
Лікування нежиті народними засобами
Нежить – це хвороба, яка часто супроводжується запаленням слизової оболонки носа. У лікуванні нежиті народні засоби можуть бути дуже ефективними. Одним зі способів лікування нежиті є процедура з використанням гарячої води та народних засобів.
Для проведення процедури нам знадобиться кілька склянок гарячої води, приблизно 40-50 градусів, декілька крапель настою з ромашки та евкаліпта, 1 чайна ложка меду та кілька крапель соку алое. Насипаємо настояні ромашки та евкаліпта в гарячу воду, додаємо мед та сік алое, добре перемішуємо.
Потім беремо рідину в рот та тримаємо її близько 2-3 хвилини, після чого видтискаємо її. Цю процедуру робимо кожну годину протягом дня. Також можна намочити носову порожнину в цю рідину, або змащувати зовні ніздрю олією з ромашки та евкаліпта.
Ще одним способом лікування нежиті народними засобами є використання спирту та меду. Заварюємо 1 столову ложку сухих трав у 200 мл гарячої води, настоюємо протягом 15 хвилин. Додаємо 1 столову ложку спирту та 1 чайну ложку меду. З цього розчину робимо промивання носа кожні 2 години.
Крім того, можна приймати гарячу воду з медом, лимоном та медом. Така композиція допоможе зняти запалення та зволожити слизову оболонку носа, а також підвищить імунітет. Сприятливим для лікування нежиті є також замочування ніг у гарячій воді з додаванням соди та солі. Це допоможе розсіяти запалення та покращити кровообіг.
Народні засоби від нежитю
Щоб позбутися від нежиті і закладеності носа, можна використовувати народні засоби. Наприклад, для полегшення дихання можна приготувати краплі з меду. Для цього додаємо кілька крапель меду в гарячу воду, робимо настоянку протягом 10-15 хвилин, після чого приймаємо по 1-2 чайних ложок цієї настоянки кілька разів на день.
Також можна приготувати краплі з прополісу. Для цього розчиняємо 10 крапель прополісу у 100 мл спирту або водки. Отриману розчин додаємо в склянку води і приймаємо по 1 чайній ложці кілька разів на день.
Для зняття закладеності носа можна використати настій з ромашки. Для цього змащуємо ніздрю ромашковим настоєм за допомогою ватного тампона або тканини. Також можна зробити процедуру із вдихуванням пару. Для цього наливаємо гарячу воду в миску, додаємо кілька крапель ефірної олії евкаліпта або чайної ложки соку алое. Закриваємо голову рушником і вдихаємо пару протягом 5-10 хвилин. Ця процедура допоможе відкрити дихальні шляхи і зняти закладеність носа.
Окрім цього, можна приготувати настій з лимону. Для цього нарізаємо лимон на кілька дрібних шматочків і засипаємо цукром. Цей настій можна приймати по 1-2 чайних ложки кілька разів на день для підвищення імунітету і зняття нежиті.