Сьогодні ми поговоримо про цікавий і смачний спосіб готування страв – використання глиняних горщиків в духовці. Цей спосіб приготування є досить поширеним в багатьох кухнях світу і має свої особливості.
Перед початком приготування страв у глиняних горщиках необхідно врахувати кілька базових правил. По-перше, кожного горщика перед використанням потрібно вимочити у воді протягом 30 хвилин. Це допоможе уникнути тріщин на поверхні горщика під час готування.
Далі, приготування страв у глиняних горщиках потребує дотримання певної послідовності. Спочатку потрібно підготувати і нарізати інгредієнти. Наприклад, для тушкування м’яса важливо нарізати на кубики яловичину, додати нарізану цибулю та часник. Гриби, моркву та картоплю також можна нарізати кубиками і додати до горщика.
Після цього важливо укласти інгредієнти в глиняний горщик, слідуючи своєю послідовністю. Наприклад, спочатку укладіть шматочки м’яса, потім додайте цибулю та часник, а потім шар грибів та овочів. Правильно укладений горщик дозволить рівномірно розподілити смаки і аромати кожного інгредієнта.
Після укладання інгредієнтів, горщик потрібно накрити кришкою, щоб утримувати тепло і зберігати смакові властивості страви. Далі, горщик з інгредієнтами потрібно поставити в попередньо розігріту до 180 градусів духову шафу.
Час приготування страв у глиняних горщиках залежить від їх розміру та виду інгредієнтів. Зазвичай, це займає від 1 до 2 годин. Після цього, горщик зі стравою потрібно вийняти з духовки і залишити на кілька хвилин, щоб відстоялась рідина і інгредієнти трохи поєдналися у смакову гармонію.
Не забудьте, що приготування страв у глиняних горщиках в духовці – це не тільки смачно, але й корисно. Гарячий горщик зберігає і віддає страві всю корисну рідку частину жиру, що зберігає велику кількість вітамінів та мікроелементів.
Тож, знову використовуючи глиняні горщики у приготуванні страв, ви зможете насолодитися неперевершеним смаком і запахом улюблених страв, що готуються самостійно у духовій шафі.
Базові правила готування в горщиках
Готувати страви в глиняних горщиках в духовці – це цікавий та смачний варіант приготування. Щоб правильно готувати в горщиках, слід дотримуватись деяких базових правил.
Спочатку підготуйте всі необхідні продукти: м’ясо, картоплю, цибулю, моркву, гриби та інші інгредієнти. М’ясо наріжте на кубики, цибулю та часник на дрібні шматочки, а картоплю та моркву на тонкі пластинки.
У кожен горщик укладіть по кілька шматочків м’яса та овочів, зберігаючи пропорції. Додайте декілька зубчиків часнику і кубики цибулі для більш насиченого смаку. Зверху можна додати кілька шматочків грибів або зелені.
Перед закладанням продуктів у горщики, обов’язково змастіть їх зсередини твердим жиром. Це додасть смаку та уникне пригорання. Також не забудьте нарізати гриби для декорування страви.
Дайте горщикам із продуктами декілька хвилин попередньої підготовки. Складіть горщики з готовими продуктами в духовку, попередньо нагріту до 180-200 градусів. Закрийте горщі кришками і відправте в духову шафу.
Час готування в горщиках залежить від виду страви та її складу. Зазвичай це займає близько 1-2 годин. Після цього відкрийте духовку та перевірте готовність страви. Якщо продукти м’які та соковиті, то вона готова.
При подачі страви на стіл не забудьте прикрасити її нарізаними грибами та зеленню. Накрийте горщики кришками, щоб зберегти їх теплоту.
Рекомендується готувати в горщиках по одній страві, оскільки кожний продукт має свою специфіку готування та час готування. Це дозволить кожному компоненту досягти оптимальної готовності та не змішувати смаки.
Класична печеня у горщиках
Печеня у горщиках – це один зі способів приготування смачної страви з використанням глиняних горщиків в духовці. Цей варіант готування дозволяє зберегти всі соки та смакові якості продуктів, а також створити неповторний аромат у вашій кухні. Попробуйте приготувати класичну печеню у горщиках самостійно!
Спочатку попередньо підготуйте усі необхідні інгредієнти: цибулю, часник, картоплю, м’ясо (варіант можна вибрати за вашим смаком – свинина, яловичина чи курка), гриби, моркву, рідина для приготування соусу та спеції за бажанням.
У кожен горщик укладіть шари продуктів. Спочатку покладіть цибулю, яку наріжте кубиками, потім додайте м’ясо, також нарізане кубиками. Потім додайте картоплю, гриби, моркву та часник. Зверніть увагу, щоб шари були рівними та розподілені рівномірно по горщику.
Далі покладіть горщики зі стравою в духовку, попередньо розігріту до 180 градусів. Приготування займе кілька годин – врахуйте це перед тим, як почнете готувати. Приблизний час готування – 2-3 години. Періодично перевіряйте готовність страви. Щоб це зробити, відкрийте кришку горщика та перевірте кришкою готовість м’яса та овочів.
Коли страва готова, вийміть горщики з духовки та дайте їм трохи остудитись. Потім можна подавати на стіл. Ви можете додати до печені якісь свої улюблені спеції, які підкреслять смак страви. Подайте печеню гарячою разом з зеленою прикрасою та соусом за бажанням.
Таким чином, приготування класичної печені у глиняних горщиках в духовці – це простий та смачний спосіб приготувати страву, дотримуючись базових правил та рецептури. Використовуйте свої улюблені інгредієнти та експериментуйте зі смаками, створюючи свою унікальну версію цієї страви.
Найніжніша картопля у вершковому соусі під сиром
Сьогодні ми готуємо найніжнішу картоплю в глиняних горщиках в духовці. Цей варіант страви стане прекрасним доповненням до вашого обіду або вечері. Ви можете приготувати його самостійно, дотримуючись наступних кроків.
Спочатку наріжте кілька бульб картоплі на кубики і положіть їх у глиняні горщики. Додайте також нарізану цибулю та моркву, а також гриби за вашим смаком.
Потім ви можете приготувати вершковий соус. Заготуйте рідку вершкову суміш та додайте до неї тертий твердий сир. Перемішайте до однорідності.
Залийте картоплю і овочі готовим соусом, враховуючи, що кожен горщик повинен бути заповнений рідиною. Накрийте горщики кришками і поставте в попередньо розігріту духовку до 180 градусів Цельсія. Готуйте страву протягом приблизно 30-40 хвилин, перевіряючи готовність картоплі.
Коли картопля стане м’якою, дайте горщикам трохи охолонути, а потім подавайте на стіл. Приготована картопля у вершковому соусі під сиром стане ідеальним гарніром до будь-якого м’ясного блюда, такого як яловичина або свинина.
Пельмені в горщиках все геніальне – просто
Якщо ви хочете приготувати щось особливе і смачне, спробуйте пельмені в глиняних горщиках. Цей спосіб приготування є не тільки оригінальним, але й дуже смачним.
Спочатку готуємо начинку для пельменів. Накрийте дно горщика шаром картоплі, потім наріжте кришку зубчиками часнику і додайте кубиками нарізану моркву. Укладіть на цю суміш шматочки своєю улюбленою яловичиною або гриби, посоліть і поперчіть за смаком. Знову накрийте шаром картоплі, а потім повторіть процес ще кілька разів, дотримуючись такої ж послідовності. Базові овочі варто різати невеликими кубиками, щоб вони рівномірно пропеклися.
Потім закрийте горщики кришкою і поставте їх у духовку, розігріту до 180 градусів. Готуйте пельмені в глиняних горщиках приблизно 1-1,5 години. Перед готовністю можна перевірити стан картоплі: вона повинна стати м’якою і твердою.
Після приготування дайте пельменям трохи охолонути і подайте на стіл. Щоб вони не склеилися, розігрійте кожен горщик на сковороді з невеликою кількістю жиру. Подають пельмені з рідиною або соусом. Ви можете приготувати соус самостійно за своєю улюбленою рецептурою або використовувати готовий соус з магазину.
На вибір можна додати до пельменів зелень або гриби. Якщо ви любите більше м’яса, тушкуйте його спочатку, а потім використовуйте як начинку для пельменів. Не забувайте, що горщики будуть гарячими, тому обережно накривайте їх кришкою.
Грузинські мотиви готуємо Чанахи
Для приготування грузинської страви Чанахи потрібні глиняні горщики, у яких буде готуватись ця смачна страва. Дайте перевагу маленьким горщикам, які помістяться в духовці.
Спочатку наріжте кілька цибуль, кілька головок часнику, картоплю та моркву. Ще додайте гриби, якщо ви їх любите. Укладіть у горщики шари цибулі, часнику, картоплі, моркви, грибів, потім знову шар цибулі та часнику.
Потім дайте різку яловичину на кубики та тушкуйте її на розігрітій сковороді без жиру до золотистого кольору. Змішайте тушену яловичину з овочами у горщиках.
Для приготування соусу змішайте рідку кількість бульону з тертим часником та рідиною від туші яловичини. Додайте цей соус до горщиків з овочами та мясом.
Перед тим як взяти кілька горщиків, врахуйте, що їх треба поставити на підставку для приготування у духовій шафі.
Поставте горщики з Чанахою у духовку, розігріту до 180 градусів, на 1,5 години. Накрийте горщики кришкою та дотримуйтесь температурного режиму.
Після того, як горщики будуть готові, вийміть їх з духовки та подайте на стіл. Приготуйте окремо свіженькі зелені, які можна додати до страви при подачі.
Чанаха в глиняних горщиках – це справжня грузинська страва з вишуканим смаком та ароматом. Спробуйте приготувати її самостійно та порадуйте свою сім’ю цим чудовим варіантом грузинської кухні!