Праска – незамінний річ в будь-якому домі. Проте з часом на її підошві з’являються накип і нагар. Це може призвести до пошкодження речей під час прасування і неприємного запаху під час нагрівання. Тому очищення праски від накипу є необхідною процедурою, яку можна зробити вдома за допомогою простих народних засобів.
Один з найпростіших засобів для очищення праски – це використання лимонної кислоти. Для цього потрібно змішати кілька столових ложок лимонної кислоти з чистою водою. Отриману розчином потрібно змочити м’яку тканину і протерти гарячою, але охолодженою, підошву праски. Після цього праску треба промити чистою водою і протерти сухою тканиною.
Ще одним ефективним засобом для очищення праски від накипу є використання солі. Для цього потрібно розігріти праску, а потім нальот на підошві праски потрібно обробити шматочком керамічної солі. Після кількох разів проглажування сіль слід зняти за допомогою м’якої тканини. Після цього праску треба промити теплою водою і протерти сухою тканиною.
Очищення праски від накипу і нагару може зайняти трохи часу, але це варто зробити для підтримання її ефективності і тривалого терміну служби. Вибирайте зручний для вас метод і робіть очищення праски регулярно, щоб позбутися від накипу і зберегти її в чистому стані.
У чому причина появи накипу і нагару
Накип та нагар у прасках з’являються через використання води з підпалинами. Під час прасування речі, вода з підпалинами переходить у пару, яка потрапляє в резервуар праски. Після охолодження вода знову стає рідиною і залишається на станині праски.
Накип утворюється з мінералів, які містяться в воді. Найчастіше це кальцій, магній та залізо. Поступово ці мінерали відкладаються на станині праски, утворюючи накип. У разі керамічних покриттів накип може з’являтися навіть після кілька разів прасування.
Щоб позбутися від накипу і нагару, потрібно регулярно чистити праску. Для цього можна використовувати різні засоби. Наприклад, можна змочити ганчірку в розігрітій воді з додаванням солі або лимонної кислоти і потерти станину праски. Іншим засобом є чиста лимонна кислота, яку треба нанести на губку і протерти підошву праски.
Як чистять праску від накипу
Накип може накопичуватися на підошві праски через використання води з великою кількістю кальцію та магнію. Щоб позбутися від цього неприємного нальоту, потрібно використати теплу очищену воду та спеціальні засоби для чищення.
Перш за все, необхідно охолодити праску та від’єднати її від електричної мережі. Потім злегка зігріта водою праска необхідно покласти на станину, використовуючи м’яку тканину або шматочки тканини, щоб не пошкодити поверхню праски.
Продовжуючи очищення, можна використовувати різні засоби, такі як лимонна кислота або оцет. Для цього потрібно змішати одну частину кислоти з трьома частинами води і нанести на підошву праски за допомогою губки або м’якої щітки. Залиште цей розчин на прасці на кілька хвилин, а потім протріть забруднення м’яким ганчір’ям або губкою.
Після цього промийте праску чистою водою, щоб видалити залишки кислоти. Використання простої води допоможе позбутися від можливих залишків небезпечних речовин на поверхні праски.
Після очищення праску необхідно просушити повністю, поставивши її на розігріту станину, щоб випарувала вся волога. Переконайтеся, що праска повністю охолоджена перед підключенням до електричної мережі та використанням для прасування.
Пам’ятайте, що регулярне чищення праски від накипу допоможе зберегти її ефективність та тривалість служби. Тому проводьте процедуру очищення кілька разів на рік, щоб підтримувати праску в чистому та гарному стані.
Як чистити праску від нагару
Праска – важливий інструмент для догляду за речами. Проте з часом на підошві праски може утворюватися нагар, що призводить до незручностей під час прасування. Щоб позбутися від цього неприємного явища, потрібно виконати кілька простих кроків.
Почніть з вимкнення праски і охолодження її. Візьміть м’яку тканину або губку і занурте її в теплу воду. Додайте кілька крапель лимонної кислоти або оцту до води, це допоможе зняти накип. Злегка протріть теплою вологою тканиною або губкою підошву праски, намагаючись видалити нальот.
Якщо нагар на підошві праски виявився досить стійким, використовуйте засоби з аміачною сіллю або спеціальні засоби для чищення побутової техніки. Нанесіть засіб на м’яку тканину і ретельно протріть підошву праски. Потім злегка протріть підошву м’якою ганчіркою або чистою тканиною.
Якщо у вас керамічна праска, зверніть увагу на неї особливу увагу. Для чищення керамічної підошви використовуйте воду з оцтом або лимонною кислотою. Розігріть праску і зніміть накип з підошви м’якою ганчіркою або губкою.
Не забудьте також очистити резервуар з водою в прасці. Зазвичай, він забруднюється підпалинами та накипом. Для цього змішайте воду з оцтом або лимонною кислотою і залиште в резервуарі на декілька годин. Потім промийте резервуар проточною водою.
Після використання будь-якого засобу для чищення праски, переконайтеся, що ви ретельно промили усі покриття. Відновіть праску в робочий стан, розігрівши її до максимальної температури і прогладьте кілька разів по м’якій тканині. Це допоможе позбутися залишків засобу для чищення і забезпечить чистою підошвою.
Тепер, коли ви знаєте, як чистити праску від нагару, ви зможете триваліше користуватися цим пристроєм і максимально ефективно прасувати свої речі.
Чи можна запобігти появі забруднень?
Запобігти появі забруднень в прасці можна, якщо вживати певні заходи профілактики. Перш за все, варто звернути увагу на якість води, яку використовуєте для прасування. Якщо вода містить багато підпалин, то це призведе до утворення накипу і нагару в прасці.
Також необхідно дбати про правильне охолодження праски після кожного використання. Перед тим, як підключати праску до джерела електрики, зачекайте, доки вона не охолоне. Це допоможе уникнути утворення накипу на нагрівальному елементі.
Щоб позбутися накипу і нагару, ви можете використовувати різні засоби. Одним з них є сіль. Змочіть трохи сілі м’якою чистою тканиною і потруть ним нагрівальну підошву праски. Сіль допоможе зняти нальот і забезпечить чистоту покриття.
Також з допомогою лимонної кислоти можна провести очищення праски. Змочіть губку або м’яку тканину у розігрітій воді з додаванням лимонної кислоти і протріть нагрівальну підошву. Цей засіб допоможе зняти забруднення і накип.
Якщо вам не вдалося запобігти утворенню накипу і нагару в прасці, то необхідно використовувати спеціальні засоби для їх видалення. На ринку є багато різних засобів, які допоможуть вам з чистити праску від наліоту.