Відразу після того, як ваша собачка маленька, варто приступати до виховання її. Якщо ви готові витратити деякий час і зусилля на навчання песика, ви можете використовувати спеціальний метод привчання цуценяти ходити до лотка, який дуже ефективний.
Спочатку вам потрібно знайти особливе місце у вашому будинку, де буде розташовано собачий туалет. Вибір місця залежить від віку та розміру цуценяти. Воно повинно бути легенько доступним для нього, але в той же час не випадати з-під його лапок. Найкраще місце – це віддалена від спальної кімнати зона, але зручно розташована для вас, щоб ви змогли контролювати процес.
Тепер розглянемо метод привчання. При перших проблемах з туалетом вашого малюка, не варто використовувати батога або тикати носом в його помилки. Це не є правило для навчання собак. Варто спробувати привчити його до лотка простим способом. Покладіть дупці вашого песика на лоток і потім постійно приводьте його до цього місця. Ви можете навіть погладити його спину або живіт, щоб воно асоціювалося зі справою в туалеті. Якщо воно зробить своє діло в лотку – похваліть його і дайте йому смаколик. Це надихне його повторити цю дію в майбутньому.
З чого почати
Якщо ви привчаєте свого цуценя до лотка, то собачий туалет є першим кроком у цьому процесі. Тоді, коли ви бачите, що ваша собака готова ходити на туалет, можете спробувати привчити його до лотка.
Краще все почати з маленького місця, де ви будете тримати цуценя. Це може бути кімната або невелика ділянка в будинку. На тій підлозі, на якій ви будете тримати цуценя, покладіть лоток зі спеціальним наповнювачем. Для цих цілей можна використовувати газети або спеціальні пеленки.
Навчіть свого малюка ходити на туалет на лоток, водячи його до нього кожен раз, коли він починає підлогу. Багато цуценят дуже швидко зрозуміють, що їх ніс потрібно тикати в лоток, і вони почнуть робити це самостійно.
У разі, якщо ваше цуценя не зрозуміє цього методу, спробуйте інший спосіб. Візьміть його за шию і помістіть його носом в лоток, де відразу почніть його покрити. Будьте обережні, не використовуйте жодних батогів або силових методів. Воно маленьке, і воно просто не зможе вичухатися від нього.
Отже, якщо ваше цуценя не готове ходити на туалет, розглянемо інший метод. Розташуйте лоток в місці, де ваша собака вже звикла ходити. Тому що йому звичніше ходити на туалет у відведеному місці, ніж десь на підлозі. За час сходження на лоток постійно похваліть собаку і дайте йому ласощі прямо в лотку. Поступово забирайте пеленки або газети з підлоги, залишаючи лише лоток. Цю процедуру повторюйте кожен раз, коли ваша собака виходить на прогулянку. Поступово зменшуйте кількість пеленок або газет на підлозі, доки ваша собака повністю не звикне до лотка.
З якого віку навчати
Навчити цуценя до лотка – важлива задача для власників собак. Для початку варто зрозуміти, що цуценяти можливо навчити користуватися лотком відносно рано, але найкраще почати навчати від 2-3 місяців. Отже, з цього віку найкраще починати навчання.
Перше правило – готовість цуценяти ходити в туалет. Якщо ви помітили, що ваша собака почала шукати місце для туалету самостійно, то вона готова навчатися. Тепер варто встановити спеціальне місце для цього.
Деякі власники цуценяти намагаються привчити до лотка, але це не є найкращим способом. Краще навчити його ходити в туалет на спеціально відведеному місці на підлозі. Тоді, коли ви будете впевнені, що малюка не буде ніде відмінним чином ходити, тоді ви можете спробувати навчити його використовувати лоток.
Якщо ваша собака вже деякий час ходить в туалет на підлогу, то привчити її до лотка можливо легенько. Для цього варто встановити його в тому самому місці, де цуценя звикло ходити. Тоді воно зможе сприйняти його як свою нову “трохи змінену” туалетну площину.
Привчати цуценя до лотка можливо за допомогою позитивного посилення. Варто використовувати додаткові слова, які підкресляють правильність дії. Наприклад, “Молодець!”, “Добре зроблено!”. Також, можна нагороджувати його улюбленою смаколиком за правильне використання лотка.
Важливо пам’ятати, що не варто вживати примусових методів, таких як використання батога або тикання носом в його дупці. Це може спричинити психологічні проблеми у собаки та зашкодити взаєминам з власником.
Вибираємо лоток
Якщо ви готові привчити вашого цуценя до лотка, то перше, що вам потрібно зробити – вибрати відмінне місце для цього. Лоток повинен бути розташований у зручному місці в вашому будинку або квартирі. Найкраще місце для лотка – там, де ви будете проводити багато часу разом з вашим песиком, наприклад, вітальня або кухня.
Якщо ваша собака ще маленька, краще вибрати лоток, який має невеликий розмір, щоб він був зручний для вашого цуценяти. Також варто звернути увагу на матеріал, з якого виготовлений лоток. Найчастіше використовуються пластикові лотки, оскільки їх легко мити та очищати.
Деякі собаки можуть мати проблеми з привчанням до лотка, тому ви можете спробувати використати інший метод. Наприклад, ви можете почати з великого картонного ящика або використовувати спеціальний собачий туалет. Головне – забезпечити комфортне та зручне місце для вашої собаки.
Отже, вибираючи лоток для вашого цуценяти, виберіть його з урахуванням розміру, матеріалу та комфорту. Перші дні цуценяті буде незвичайно, але воно швидко звикне до нового місця. Якщо у вас виникають проблеми з привчанням до лотка, не варто використовувати фізичну батогу. Краще спробуйте використати позитивні нагороди та похвали, тоді ваше цуценя буде розуміти, що йому варто тикати в лоток.
Основні способи
Привчання цуценяти до лотка – важлива задача для багатьох власників собак. Воно покращує гігієну тварини і робить їх утримання вдома зручнішим. Розглянемо основні методи, які допоможуть вам привчити вашу собаку ходити відразу на лоток.
- Вибір правильного місця для лотка. Песик має мати легкий доступ до лотка, тому краще розмістити його в туалеті або на кухні. Тоді він зможе швидко знайти його, коли захоче сходити в туалет.
- Використання привчання носом. Якщо ваша собака ходить по підлозі, зігніть її малюка за дупці і використовуйте носом направляти його до лотка. Потім похваліть його, якщо він піде на місце.
- Використання нагород та похвали. Коли ваш песик правильно виконує команду і ходить на лоток, ви можете нагородити його ласкою або смачною закускою. Це мотивуватиме його повторювати правильну поведінку.
Як правило, привчити цуценя до лотка можливо навіть за декілька тижнів. Варто зрозуміти, що це процес, що потребує часу та терпіння. Ви можете спробувати кілька методів і вибрати найкращий для вашого собачого друга. Пам’ятайте, що відмінним способом привчання є постійний контроль і терпляче навчання. Тоді ваша собака буде ходити відразу на лоток, і проблеми зі сходженням на підлогу будуть минулею.
Метод “батога і пряника”
Якщо у вас є проблеми з тим, як привчити цуценя до лотка, то цей метод може стати відмінним рішенням. Цей спосіб полягає в тому, що ви нагороджуєте цуценя, коли воно правильно ходить у туалет і застосовуєте деякий наказ для виправлення його поведінки.
Отже, спочатку ви повинні вибрати місце для лотка, краще всього – це буде спеціальне собачий туалет. Поставте його в такому місці, щоб ваша собака могла легенько до нього підійти. Коли ви будете привчати цуценя до лотка, то відразу покажіть йому це місце і дайте йому можливість понюхати його.
Тоді, якщо маленьке цуценя ходить у неправильне місце, ви можете використовувати метод “батога і пряника”. Якщо ви побачите, що воно відразу після цього пішло в туалет на місце, де треба – похваліть його, нагороджуйте ласощами або словами. Це дасть йому зрозуміти, що ви задоволені його поведінкою.
Але якщо ви побачите, що цуценя не хоче ходити у лоток, підходьте до нього, покажіть носом на місце, де воно зробило не те, що потрібно. Процес можливо повторити кілька разів, але не забувайте нагороджувати його, коли він зробить все правильно.
Варто зазначити, що цей метод не буде працювати із всіма цуценятами. Деякі з них можуть не розуміти правило “батога і пряника” і продовжувати ходити не в туалет. У такому разі ви можете спробувати інші методи навчання, або звернутися до фахівця з поведінки собак.
Що робити якщо щеня не хоче
Коли ви привчаєте свого маленького собачого друга ходити на туалет до лотка, необхідно бути терплячими і розуміти, що це може зайняти деякий час. Тому, якщо ваша собака не хоче використовувати лоток, спробуйте деякі інші методи.
Потім розглянемо кілька способів, які можуть допомогти вам привчити вашу маленьку собаку ходити на туалет до лотка. Якщо ви використовуєте підлогу для цуценяти, то варто спробувати простий спосіб – тикати носом вашого цуценяти в його відсутність у відразу місце.
Однак, краще привчити цуценя ходити до лотка за допомогою похвали та поощрень. Коли воно відходить від лотка, погладьте його по голові або дайте йому смачненьке лакомство. Таким чином, воно буде асоціювати ходити на туалет до лотка з приємними емоціями і винагородами.
Якщо ваше щеня не реагує на підказки та підлогу, варто спробувати інший спосіб. Можливо, воно буде більш зацікавлене у використанні спеціального собачого лотка. Ви можете розглянути кілька варіантів лотків, які є відмінними від звичайних туалетів для людей.
Не використовуйте жодних фізичних покарань, таких як батога або крикливі оклики, коли ваше щеня не хоче ходити на туалет до лотка. Це може спричинити психологічні проблеми у вашої собаки та погіршити ситуацію.
Врахуйте вік вашого цуценяти. Молоді собачки можуть ще не мати повного контролю над своїм сфінктером і не розуміти, коли вони мають ходити на туалет. Тому, будьте терплячими і дайте їм додатковий час для навчання.
У разі, якщо ваше щеня постійно не використовує лоток або відмовляється відходити від нього, варто звернутися до ветеринарного лікаря. Проблема може бути здоров’ям вашого песика, і тоді вам будуть надані рекомендації та лікування.