Капітальне будівництво — це довгий і фінансово затратний процес, який супроводжується безліччю нюансів. Також для нього треба отримати дозвіл на введення в експлуатацію, що збільшує терміни зведення. Водночас нові технології скорочують час будівництва та полегшують його. Однією з них є монтаж швидкомонтованих будівель (ШМБ).
Це економічна альтернатива капітальному будівництву, що має дедалі вищий попит. І у цій статті ми розглянемо основні види швидкомонтованих будівель, а також їхні переваги.
Види швидкомонтованих споруд
За конструктивними особливостями швидкомонтовані споруди діляться на каркасні та модульні. Перші виготовлені із металевого каркаса, який є опорною конструкцією будівлі. На ньому закріплюються стіни та перекриття із сендвіч-панелей. Каркасні споруди збираються на об’єкті.
Модульні швидкомонтовані будівлі — це готові блоки, які доставляються та встановлюються на підготовлений майданчик. За потреби блоки можна з’єднувати для збільшення площі приміщення.
Швидкомонтовані споруди також розрізняють на види, різні за сферами експлуатації та технічними характеристиками:
- склади із сендвіч-панелей — мають високі енергоефективність та звукоізоляцію;
- тентові ангари — монтаж без колон всередині будівлі;
- адміністративні модульні будівлі — можливість встановити додаткове обладнання, а також системи вентиляції та кондиціонування;
- намети для проведення заходів — індивідуальний дизайн для створення сучасного інтер’єру;
- штабні та казармові приміщення — вогнетривкість, а також швидкі встановлення та демонтаж;
- виробничі площі (цехи) — будь-яка довжина та максимум вільного місця для оптимізації виробничих витрат;
- спортивні арени — конструкція виготовляється зі зносостійких матеріалів. Також мають високу стелю, що важливо для деяких видів спорту.
Переваги технології
Швидкомонтовані будівлі — це можливість за короткий термін отримати готову споруду, термін експлуатації якої сягає майже 50 років. Додатково про переваги тентових ангарів можна прочитати тут, а зараз розглянемо основні із них:
- мобільність — будівлю легко демонтувати та перемістити в інше місце;
- стійкість до корозії — ШМБ виготовлені із матеріалів, які стійкі до впливу хімічних речовин та корозії;
- швидке будівництво — для використання будівлі не потрібно отримувати дозвіл на введення в експлуатацію, а її монтаж займає декілька днів;
- мінімум вимог до фундаменту — звести споруду можна на будь-якій рівній поверхні: щебені, ґрунті, асфальті, бетоні тощо;
- міцність — швидкомонтовані будівлі стійкі до вітру (30 м/с) та снігу (до 300 кг/м2).
Сфери використання
Швидкомонтовані будівлі мають попит у промисловості, адже дають змогу швидко звести приміщення для розширення виробничої зони або зберігання складської техніки. Технологія актуальна й у безлічі інших сфер, наприклад:
- торговій — місце для організації ярмарок, ринків та виставок;
- спортивній — для облаштування басейнів, спортмайданчиків тощо;
- сільському господарстві — загони для тварин, зернові склади;
- розважальній — корпоративи, весілля, концерти;
- адміністративні будівлі та офіси.