Розглянули ряд питань стосовно організації заходів з вшанування пам’яті жителів Лозівської територіальної громади, які віддали свої життя за Незалежність України. Вислухав пропозиції щодо облаштування Алеї пам’яті та часткової зміни формату пам’ятників, які встановлюватимуть на надгробках полеглих на секторі військових поховань Центрального кладовища «Поле слави».
Алею пам’яті зі світлинами загиблих захисників рідні пропонують облаштувати у парку Перемоги. Це багатолюдне місце, де лозівчани зможуть віддати шану й подякувати своїм землякам, які ціною власного життя боронили Україну. Алея буде нагадуванням кожному, що війна триває і забирає життя кращих її синів і доньок, переконані дружини і мами загиблих.
– Ми готові дослухатися, розглядати ваші напрацювання й допомагати у їх реалізації, – сказав міський голова Сергій Зеленський, звертаючись до дружин та мам загиблих. – Облаштування Алеї Слави у парку Перемога дійсно доречна ідея. На майбутнє, щодо парку, у нас також є плани зі створення композиції, яка стане нагадуванням про страшну війну росії проти України.
Голова Лозівського товариства родин загиблих за Україну “Пам’ять серця” Лариса Шевченко додала про плани щодо облаштування комплексу присвяченого захисникам, які у різні часи відстоювали її Незалежність, біля хреста «Героям України», за парком Перемоги. Відзначила, ці локації доповнюватимуть одна одну.
Також під час зустрічі обговорили зміни, які рідні загиблих, хотіли б бачити на пам’ятних знаках – кольорові світлини, відсутність суцільної плити на надгробку. Висловили сумніви щодо однотипності.
– Однотипні пам’ятники, які у своїй масі символізуватимуть “бійців у строю”, без надлишкових елементів, стримано та по військовому – саме такий задум ми пропонуємо втілити на секторі військових поховань “Поле Слави”, говорить секретар Лозівської міської ради Юрій Кушнір. – Питання його облаштування неодноразово обговорювалися на комісії міської ради, до якої входять також і рідні загиблих. Ескіз намогильної споруди загиблим учасникам бойових дій затвердили на засіданні виконавчого комітету Лозівської міської ради. Проте, готові розглянути пропозиції й за необхідності внести зміни.
Рідних загиблих, просили викласти своє бачення, Алеї пам’яті та зміни до вигляду надгробків, у письмовому вигляді. Для візуалізації ідей, міська влада готова надати художника й проєктанта.
Також під час зустрічі торкнулися ще ряду питань з вшанування пам’яті загиблих жителів Лозівської тергромади над якими працюють фахівці міської ради:
– організація куточків Пам’яті в закладах освіти і культури та старостинських округах;
– робота над Книгою Пам’яті. У ній закарбують пам’ять про усіх загиблих жителів Лозівської тергромади, починаючи з 2014 року, з фото та біографічними довідками;
– встановлення у фойє виконавчого комітету інтерактивної Дошки пам’яті, де на великий екран виводитиметься фото і біографія загиблого захисника. Подібний сучасний інформаційний інструмент, так званий “Інформаційний кіоск”, встановлять у сквері “Захисників України”. Наразі працюють над замовлення відповідного обладнання.