Команда Лозівської міської ради з вересня стала учасником навчальної програми з розбудови потенціалу українських муніципалітетів «Переосмислення міст в Україні». Лозову, та ще чотири команди з різних куточків України, обрали з поміж сорока претендентів. У першому модулі програми, основний склад команди Лозівської громади на чолі з секретарем міської ради Юрієм Кушніром, взяв участь у воркшопі, що проходив у місті Львів з 20 по 22 жовтня. Програма триватиме до квітня 2024 року.
Програма першого модулю спрямована на осмислення поточного відновлення України під час війни. Поглиблює знання щодо аналізу території громади, застосування інструментів для оцінки та прогнозування виникнення можливих ризиків й усунення їх наслідків. Учасники вчилися розуміти важливість комплексного аналізу території та вибору показників моніторингу, досягнення поставлених цілей, перед розробленням будь-якої просторової містобудівної та стратегічної документації.
Отримані навички, дадуть можливість фахівцям міської ради застосувати сучасні методи у підготовці проєкту плану просторового розвитку Лозівської громади. Розробити його, згідно діючого законодавства, Лозівська громада має до 1 січня 2025 року. Наразі у цьому напрямку працює група фахівців міської ради. Бере участь ще у декількох проєктах, які надаватимуть технічну, методологічну та практичну допомогу у створенні плану. За умови підготовки якісних вихідних даних Лозівська громада має шанс отримати грант на фінансування з його виготовлення та зекономити бюджет громади, як мінімум на десяток мільйонів гривень.
- Кульмінацією участі у навчальній програмі має стати захист своїх робіт у місті Стокгольм, Швеція, – розповідає секретар міської ради Юрій Кушнір. – На цьому заході нам обіцяють присутність потенційних донорів, які можуть взяти в роботу і на фінансування представлений нами проєкт плану просторового розвитку Лозівської громади.
У Лозівській громаді в наявності генеральні плани міста Лозова, сіл Катеринівка та Смирнівка, ще по 15 населених пунктах містобудівна документація перебуває на стадії розроблення та погодження. Проте, для розвитку всіх населених пунктів громади, необхідний документ, який врегулює відносини в усіх галузях життєдіяльності. Дасть можливість залучати інвесторів, отримувати дозволи на будівництво та зняти певні обмеження у оформленні земельних ділянок. Це стане можливим завдяки комплексному плану просторового розвитку.
Участі у програмі Лозівська громада завдячує урбаністичній коаліції Ro3kvit, Стокгольмській школі бізнесу, Стокгольмському університету, Львівському національному університету імені Івана Франка та Харківській школі архітектури – за фінансової підтримки Шведського інституту “Інноваційна програма державного сектора”.