Щодо стягнення боргів за спожите блакитне паливо до підприємства позивається постачальник природного газу – ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг». Сума судового позову сягає понад 60 мільйонів гривень. Накопичився борг на КП «Теплоенерго» в опалювальному сезоні 2021-2022 років через складний фінансовий стан підприємства, пов’язаний з невиплатою державою компенсації з різниці в тарифах та боргами населення.
З цього приводу Лозівський міський голова Сергій Зеленський скликав нараду, на яку запросив комунальників та фінансистів. Разом обговорювали, як запобігти погіршенню фінансового стану підприємства та зриву опалювального сезону. За новим позовом до підприємства очікується відкриття судового провадження, буде підготовлено та подано відповідні процесуальні документи.
Додатково, у зв’язку з наявною заборгованістю за послуги з розподілу природного газу в сумі 24,3 млн грн, за дорученням Лозівського міського голови Сергія Зеленського КП «Теплоенерго» звернеться до ТОВ «Газорозподільні мережі України» в особі Харківської філії з листом, у якому зазначить про складну фінансову ситуацію та проситиме газорозподільну компанію реструктурувати борг на сім років.
– Ситуація на КП «Теплоенерго» складна. Загалом підприємство заборгувало майже 175 мільйонів перед постачальниками газу, оператором газорозподільних мереж, енергетиками, має труднощі з виплатою заробітної плати, – наголосив голова громади. – До того ж, підприємству державою не компенсовано 166 мільйонів гривень різниці в тарифах, що погіршує ситуацію.
Наразі підприємство працює за тарифом 2020 року, що не відповідає економічно обґрунтованому рівню, нагадує Олександр Торяник, заступник директора КП «Теплоенерго». Застосування прийнятого нового тарифу на послугу з постачання теплової енергії для населення неможливе через передбачений законодавством мораторій на підвищення цін на тепло. Ускладнюється ситуація так званим «розщепленням коштів», відповідно до якого, навіть влітку 65% усіх надходжень перераховують постачальнику газу.
Розрахуватися з боргами із заробітної плати підприємству допомогли з бюджету громади, на це депутати спрямували понад 13 мільйонів гривень. У листопаді заробітну плату тепловики закривають вже за рахунок власних надходжень, які отримують за надані послуги.
Окрім того, цього року з бюджету громади підприємству допомагають розраховуватися з боргами за послуги з розподілу природного газу, за які вже сплачено 2 мільйони гривень. Також міська рада спрямувала фінансову підтримку на погашення заборгованості за електричну енергію в сумі 3 мільйонів гривень для вирішення питання відновлення її постачання та в подальшому взяла на себе зобов’язання з виконання договору реструктуризації заборгованості за електроенергію. Відповідно до договору вже сплачено 2 мільйони гривень та ще реструктуризовано 4 мільйони гривень.