26 квітня минає 39 років з дня найбільшої техногенної катастрофи в історії людства — аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У 1986 році вибух на четвертому енергоблоці змінив не лише життя мільйонів українців, а й став трагедією світового масштабу.
Цей день назавжди закарбувався в історії як символ болю, втрат і неймовірного людського героїзму. Чорнобиль залишив по собі зруйновані міста й села, радіаційно забруднені території, розбиті родини та тисячі людських доль, які змінилися назавжди.
Проте разом із трагедією світ побачив і силу людського духу. Ліквідатори аварії, пожежники, військові, медики, вчені та звичайні громадяни, серед яких і жителі Лозівщини, ризикуючи життям, стали на захист людства. Їхня мужність, самопожертва та відвага заслуговують на вічну пам’ять і шану.
Лозівчани згадали кожного, хто, не вагаючись, ступив у вогонь радіаційної небезпеки. Їхній подвиг перегукується із героїзмом сучасних захисників України, які вже одинадцять років стоять на передовій російсько-української війни. Вони боронять волю, свободу і незалежність нашої держави — так само самовіддано, жертовно і гідно.
Сьогодні, 25 квітня, представники Лозівської громади поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС. Вшанували хвилиною мовчання усіх героїв-чорнобильців, які своїм життям і здоров’ям закрили світ від невидимого ворога. Схилили голови також перед українськими воїнами, які віддали свої життя, захищаючи Батьківщину.
Пам’ятні квіти поклали від керівників Лозівської громади та Лозівської районної військової адміністрації, народного депутата України Юлії Світличної, нинішніх захисників України, правоохоронців, представників підприємств та організацій Лозівщини, членів спілки «Союз Чорнобиль України», учасників ліквідації та постраждалих від аварії.











