На Харківщині проходять заходи до 32-ї річниці Чорнобильської трагедії

26 квітня пам’ять ліквідаторів, які загинули внаслідок аварії на ЧАЕС, вшанували покладанням квітів до пам’ятника в Молодіжному парку.

У заході взяло участь керівництво ХОДА, місцевих органів влади та самоврядування, правоохоронних органів, представники громадських організацій, харків’яни та гості міста.

«32 роки тому трапилася найстрашніша техногенна катастрофа – не тільки для нашої держави, але для всієї Європи. Для тисяч людей вона стала фатальною, а мільйонам скалічила здоров’я. Тисячі та сотні тисяч людей тоді вирушили до Чорнобиля, щоб ліквідувати наслідки аварії, і частина з них навіть не знала, яка загроза життю буде попереду. Але всі вони виконували свій громадський обов’язок для того, щоб убезпечити майбутнє, – звернулась до громади голова ХОДА Юлія Світлична. – Цю трагедію та гіркий присмак Чорнобиля ми відчуваємо й сьогодні. І наш обов’язок – пам’ятати тих, хто поклав своє життя, та дякувати тим, хто сьогодні з нами. Тим ліквідаторам, які ризикували життям заради нашого майбутнього».

Керівник області наголосила, що в регіоні ведеться постійний діалог між владою та громадськими організаціями чорнобильців. Також постійно збільшуються обсяги коштів обласного бюджету, які спрямовують на профільні програми соціальної та медичної допомоги громадянам, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

«Кожного року виділяємо адресну фінансову допомогу до річниці Чорнобильської трагедії. Також виділяємо фінансування на санаторне лікування та на пільгове медичне забезпечення. І за 5 років воно зросло в 7 разів. Розуміємо, що цього недостатньо, але маємо додаткові фінанси за рахунок децентралізації, які можемо спрямовувати на ці цілі. Адже це питання справедливості», – сказала Юлія Світлична.

Довідка. У Харківській області проживає 21 234 особи, які мають пільги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». 10 916 з них – учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 5395 – переселенці із зони радіоактивного забруднення, 2930 – діти, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи, 1789 – дружини померлих громадян, чия смерть пов’язана з Чорнобильською катастрофою. Також в області живуть 204 учасники ліквідації інших ядерних аварій.