Під час концерту артисток La Scala в Харкові зібрали кошти для адаптаційного центру для молоді з інвалідністю

Благодійний концерт відбувся 25 квітня в рамках фестивалю Дантеfest – 2018 та трієнале екологічного плаката «4й блок».

Зі сцени ХНАТОБу ім. М.В. Лисенка пролунала кантата Stabat Mater Джованні Баттіста Перголезі в супроводі камерного оркестру театру опери та балету під керівництвом Дмитра Морозова. Участь у концерті взяли артистки хору Міланської опери La Scala Лурдес Мартінез Карнічер та Амор Лілія Перез. Метою благодійного заходу став збір коштів на потреби адаптаційного центру для молоді з інвалідністю «Летючий дім».

«Міжнародний Дантеfest проходить у Харкові вже 4-й рік поспіль. Проте цього року він особливий, – наголосила під час відкриття заходу голова ХОДА Юлія Світлична. – Адже відбувається спільно з екологічним фестивалем «4й блок», а всі виручені кошти підуть на благодійну справу. Завжди цивілізованість суспільства, його культурний розвиток залежать від ступеня гуманності. Мені приємно, що такі люди є на Слобожанщині, в Україні та в Італії. Ми всі об’єднуємося, щоб допомогти конкретним людям вирішити їх проблему».

Керівник області подякувала всім, хто відвідав благодійний концерт, та, звичайно, його організаторам і артистам. Із зустрічною подякою – за допомогу в організації заходу – до голови ХОДА звернувся Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Італія Давіде Ла Чечіліа.

«Сьогодні ви зможете прослухати Stabat Mater Перголезі, і ми присвячуємо сьогоднішній захід річниці Чорнобильської катастрофи. Усі кошти, зібрані від сьогоднішнього концерту, будуть передані на благодійність, у першу чергу – для проекту «Летючий дім», – відзначив пан посол.

Олена Маццола, директор Центру європейської культури «Данте», відзначила, що «Дантеfest» є не просто фестивалем, де люди можуть отримати насолоду від мистецтва, але соціокультурним заходом.

«Наше розуміння культури – це культура в дії. Ми хочемо показати красу, щоб вона нам допомагала жити», – сказала Олена Маццола.

Артистки хору La Scala, які приїхали на фестиваль до Харкова, рік тому вже давали концерт у Мілані, який мав за мету зібрати кошти на адаптаційний центр «Летючий дім». Адаптаційний центр – це новітній соціальний сервіс, що спрямований на роботу з молоддю із інвалідністю, зокрема, з тими, хто не має батьків чи опікунів. Проект має на меті дати відчуття домашнього затишку, дружби та підтримки молодим людям, які все життя провели в ізоляції в закритих закладах.

 {youtube}https://www.youtube.com/watch?v=uGWU7O5rYD8{/youtube}