У Верховну Раду внесли “релігійні” законопроекти: вони стосуються УПЦ

Сьогодні парламентський комітет з гуманітарної й інформаційної політики підтримав низку важливих законопроєктів про захист національної безпеки у релігійній сфері.

Про це повідомив народний депутат Володимир В’ятрович.

Внесений законопроєкт, який передбачає заборону діяльності Російської православної церкви і пов’язаних з нею релігійних організацій, припинення оренди такими організаціями державного й комунального майна, сприяє об’єднанню православних українців у помісній Православній Церкві України.

Ще один законопроєкт спрощує процедуру переходу православних громад у підлеглість Православної Церкви України, і так само передбачає припинення використання московською церквою державного і комунального майна.

Відповідно до проєкту постанови 8012 передбачено звернення Верховної Ради до уряду з вимогою вирішити питання про передачу споруд Києво-Печерської та Почаївської Лавр в користування Православній Церкві України.

Внесли законопроєкт, який позбавляє московську церкву статусу неприбуткової організації і податкових пільг.

Законопроєкт 8217 передбачає підготовку військових капеланів у військових навчальних закладах та на військових факультетах вишів.
Ще раніше гуманітарний комітет підтримав законопроєкт 7680, який забороняє священикам московського патріархату бути капеланами в українському війську.


238