У сусідній із Буковиною області виявили небезпечний алкоголь

В Україну із Франції завезли концентрований напій Bitter Apéritif – Monin. У ньому виявили величезну кількість небезпечного барвника. Товар виявили у Тернопільській області.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

“Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів RASFF від 26 січня 2023 року № 2023.0628, стосовно виявлення занадто високого вмісту барвника E 124 (Понсо 4 R) в концентрованому напої, що експортувався з Франції (виробник: GEORGES MONIN, France) до України (одержувач: ТзОВ “ПРОБАР”, провулок Індустріальний, 23, м. Київ)”, – йдеться в повідомленні.

У відомстві просять негайно повідомити про виявлення даного товару в обігу за тел.: (0352) 52-10-10 (адреса – м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 20).

У напої знайшли барвник Е 124 синтетичного походження, який має яскраво-червоний колір. Він широко використовується під час фарбування продуктів у кондитерській промисловості, виробництві напоїв, морозива, пудингів, десертів, фруктових консервів, а також у виготовленні рибо- та м’ясопродуктів, молочних десертів, тортів і сирних виробів.

У США, Фінляндії, Норвегії й деяких інших країн цей барвник входить до списку заборонених речовин як канцероген. Він може спровокувати розвиток онкологічних захворювань.

Раніше стало відомо, що в Україну завезли небезпечні для здоров’я людей горіхи, які можуть викликати отруєння. Вони були експортовані із Бразилії. Продукцію було знайдено в Івано-Франківській області.

Також повідомлялося, що в Україну завезли з-за кордону небезпечний арахіс. Речовина викликає злоякісні пухлини та цироз печінки, а також може провокувати набряк мозку.


803