Міністр розповів про збитки для екології від розв’язаної Росією війни

Міністр екології Руслан Стрілець взяв участь у конференції United for Justice у Львові, на якій розповів про збитки, яких українське довкілля зазнало через росіян

Міністерство довкілля фіксує та обраховує збитки, завдані Росією, за новою методологією, яка включає в себе сім напрямків, розповів під час виступу на міжнародній конференції «Об’єднані заради справедливості» (United for Justice) у Львові міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

«Ми напрацювали нову методологію спільно з нашою екологічною інспекцією та використовуємо сім видів методологій і вже обрахували два трильйони гривень завданих збитків. Це забруднення землі, повітря, води, спалені ліси, знищені природні ресурси. Наша головна мета – показати усім ці показники, щоб їх побачили в Європі та світі. Щоб всі зрозуміли, яка ціна цієї шкоди довкіллю і як відновити цю шкоду, завдану Україні», – заявив Стрілець у неділю, 5 березня, повідомило «Радіо Свобода».

Міністр наголосив, що найбільше в Україні зараз страждає ліс, і держава зазнає колосальних втрат. Через війну майже 3 млн гектарів лісу було пошкоджено. Це майже третина залісненої території України. Майже 500 тис. гектарів перебувають зараз під тимчасовою окупацією або в зоні воєнних дій, уточнив Стрілець.

Також міністр зазначив, що десять національних парків, вісім заповідників і два біосферних заповідники зараз перебувають під російською окупацією. Він наголосив, що під загрозою знищення опинилися 600 видів фауни і 750 видів флори.

Крім того, у міністерстві вже зафіксували тисячі справ щодо смертей дельфінів на узбережжях України, Болгарії та Туреччини, які спричинені наявністю морських мін і використанням військових кораблів, які російські військові розмістили в Чорному та Азовському морях.

Крім того, додав Стрілець, після вторгнення російських військ Україна зіткнулася з постійним ядерним терором. Чорнобильська АЕС опинилася під окупацією на 35 днів, що завдало збитків на 3,2 млрд грн. Сьогодні також є небезпечним виклик, коли російські війська діють на Каховському водосховищі. Це може призвести до непередбачуваних наслідків, коли мільйони українців залишаться без питної води, а Запорізька АЕС не зможе отримувати воду для охолодження своїх реакторів, наголосив міністр.

«Ці цифри – це лише частинка злочинів, скоєних російською федерацією. Після того, як ми повернемо наші території до кордонів 1991 року, нам доведеться проробити колосальну працю, щоб прорахувати збитки та відновити завдану шкоду. Поки що ми старанно фіксуємо злочини росіян проти українського довкілля та інформуємо увесь світ про них. Бо маємо виконати своє завдання і вимагати репарацій від росії за збитки, які вона завдала», – підсумував міністр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter