Екс-керівництво закарпатського «Комінвестбанку» звинуватили у махінаціях на 50 млн грн

У фінансових махінаціях банку підозрюють сімох колишніх працівників

На Закарпатті колишньому голові правління, п’ятьом посадовцям банку та одному оцінювачу оголосили про підозру в махінаціях на 50 млн грн. За даними правоохоронців, банк протягом 10 років систематично видавав мільйонні кредити, для погашення яких приймав заставне майно за завищеною вартістю, інколи – у десятки разів. До схеми були залучені також оцінювачі, які видавали фіктивні висновки про вартість нерухомості. У прокуратурі назви банку не уточнюють, проте, за інформацією ZAXID.NET, йдеться про «Комінвестбанк», головний фігурант справи – колишній голова правління банку Мирослав Гісем.

Про оголошення про підозру у багатомільйонних махінаціях колишньому керівництву та працівника банку у п’ятницю, 3 березня, повідомила прес-служба Закарпатської обласної прокуратури. За даними правоохоронців, протягом майже 10 років тодішнє на керівництво банку систематично здійснювало фінансові махінації, матеріальна шкода від яких склала майже 50 млн грн. Таким чином було зменшено регулятивний капітал банку та погіршено фінансовий стан установи на цю суму.

«Йдеться про видачу мільйонних кредитів, для погашення яких банк приймав заставне майно за завищеною вартістю. Її визначали залучені оцінювачі, у висновках яких ціна на потрібну для афери нерухомість перевищувала реальну, подекуди – у десятки разів. На підставі такої ж фіктивної оцінки банк набув у власність нерухоме майно за значно завищеною ціною», – зазначили у прокуратурі.

У прес-службі Департаменту стратегічних розслідувань уточнили, що зловмисники спочатку кредитували осіб, а потім без їх відома змінювали ліміти кредиту та умови кредитування. Надалі укладали угоди з придбання банком заставного майна за завищеною вартістю, яке передавалося в забезпечення та погашення кредитних зобов’язань.

«Задіяні у схемі суб’єкти оціночної діяльності виготовляли підроблені офіційні документи, де вказували фіктивну вартість майна. Надприбутки з реалізованих угод фігуранти розподіляли між усіма учасниками організованої злочинної групи. Внаслідок протиправних дій фігурантів банку завдано понад 50 млн грн збитків», – йдеться у повідомленні ДСР.

За інформацією прес-служби поліції Закарпаття, наразі слідчі зібрали дані щодо чотирьох таких епізодів. «Наймасштабнішим з них є афера, коли банк придбав у підставної особи частку майна за понад 38 млн грн, а фактична вартість насправді становила всього 8 млн грн. Тобто ціну штучно завищили на понад 30 мільйонів», – зазначили у поліції.

Наразі колишньому голові правління та п’ятьом посадовцям «Комінвестбанку», а також оцінювачу майна оголосили про підозру у підробці документів, зловживанні повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 358 КК України). У прес-службі уточнили, що наразі серед тих, кого підозрюють у махінаціях, є лише один діючий працівник банку. Правоохоронці подали клопотання про відсторонення від посади. Усім фігурантам справи загрожує до шести років ув’язнення. Розслідування триває, для усіх семи підозрюваних незабаром оберуть запобіжні заходи. Крім того, як додали у Департаменті стратегічних розслідувань, наразі вирішується питання про оголошення підозри ще двом учасникам схеми.

Зазначимо, «Комінвестбанк» був заснований у грудні 1992 року в Ужгороді. За даними офіційного сайту, «Комінвестбанк» має 40 відділень, розташованих на Закарпатті, у Києві, Львові, Одесі та Дніпрі. За інформацією офіційного сайту, банк має 40 відділень, розташованих на Закарпатті, у Києві, Львові, Одесі та Дніпрі. За даними аналітичної системи YouControl, власником банку є генеральний директор корпорації «Закарпатсадвинпром», директор Ужгородського коньячного заводу Володимир Гісем, який є батьком фігуранта справи про махінації з кредитами, колишнього голови правління банку Мирослава Гісема.

Додамо, 50-річний Мирослав Гісем працював на посаді голови правління «Комінвестбанку» з 2004 по 2018 рік. У 2017 році банкір також був членом виконавчого комітету Ужгородської міськради, у 2015 році балотувався до Закарпатської обласної ради від Блоку Петра Порошенка, а також у 2019 році брав участь у виборах до Верховної Ради по мажоритарному округу № 68 в Ужгороді як самовисуванець. Наразі Мирослав Гісем є власником Торгового дому «Боржавські полонини» та співвласником ще кількох місцевих компаній, які спеціалізуються на оптовій торгівлі та нерухомості. Крім того, бізнесмен є серед засновників двох ужгородських громадських організацій – Інституту стратегічного розвитку Закарпаття та Ужгородського прес-центру.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter