Макрон розповів про відповідь Франції у разі ядерного удару РФ по Україні

Франція не буде застосовувати ядерну зброю проти Росії у випадку, якщо та завдасть ядерного удару по Україні. Про це заявив президент Еммануель Макрон, пише «Європейська правда».

«Наша доктрина базується на фундаментальних інтересах нації, і вони визначені дуже чітко. Якби по Україні було завдано ракетно-ядерного удару, ці інтереси не були б поставлені під питання», – сказав Макрон.

На уточнення журналіста, чи це не призведе до ядерної відповіді Франції, Макрон відповів ствердно: «Це – очевидно».

«Я завжди говорив французам правду. Росія має ядерну зброю. Так само, як і Франція. Наша доктрина з цього питання чітка. Стримування працює. Чим менше ми про це говоримо, тим менше ми роздмухуємо загрозу і тим більше до нас довіри. Занадто багато людей говорять про це», – сказав Макрон.

Він також наголосив, що Україна в найближчі тижні отримає чергову партію французької військової допомоги.

Напередодні представник НАТО у коментарі Reuters зазначив, що будь-яке застосування ядерної зброї Росією матиме для неї «безпрецедентні наслідки» й, найбільш імовірно, «викличе фізичну відповідь багатьох союзників і потенційно самого НАТО».

Видання зазначає, що, ймовірно, це перша заява НАТО, де підтверджується можливість збройного втручання Заходу у випадку використання Росією ядерної зброї.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter