Как установить и какие бывают виды молдингов на двери своими руками

Лиштва на двері установка своїми руками та їх види

Вигляд і оформлення дверей залежить не тільки від фактурою матеріалу і його кольором, але й від множини деталей, які додають особливості їх зовнішньому вигляду. Одна з таких деталей – лиштви на дверях. Вони не тільки роблять дверне полотно більш гармонійним, але і акцентують увагу на дверях як таких, підкреслюючи їх стиль і індивідуальність.

Лиштви виконуються з різних матеріалів і можуть мати різноманітні форми. Найпоширеніші види лиштв – це бокові лиштви і лиштва стику між дверним полотном і коробкою. Вони можуть бути виготовлені з масиву дерева, пластика або МДФ. Для міжкімнатних дверей зазвичай використовуються декоративні лиштва, які імітують натуральний вид дерева.

Монтаж лиштв на дверях може бути виконаний як професіоналами, так і своїми руками. Однак, варто враховувати деякі особливості. При установці лиштв потрібно звернути увагу на стан полотна і місця його закріплення, оскільки це впливає на вигляд дверей в цілому. Крім того, важливо вибрати правильний матеріал для лиштв і підібрати відповідні кольори, що гармонійно вписуються в інтер’єр приміщення.

Установка лиштв на дверях зазвичай робиться на вже готових дверях, оскільки при виготовленні дверного полотна не завжди передбачається наявність лиштв. Прості лиштви можуть бути просто приклеєні або прикріплені до дверного полотна за допомогою цвяхів або скоб. Більш складні види лиштв, які мають декоративну функцію, потребують більш грунтовного монтажу і вимагають обробка країв.

Немає одного правильного плану для монтажу лиштв, оскільки вони можуть мати різний вигляд і розміри. Рекомендується провести попередній розрахунок і зробити потрібні заготовки та обробка.

Монтаж лиштв на двері може бути досить трохи часомісткою процедурою, але з використанням правильного інструменту і врахуванням особливостей обробка дверей можливо зробити цей процес значно простішим і швидшим. На завершення варто відзначити, що налічники і лиштва – це не лише декоративні елементи, але і функціональні, оскільки вони покращують герметичність дверей і не допускають проникнення холодного або шумного повітря.

Різновиди налічників

Різновиди налічників

Ремонт або встановлення нової дерев’яної двері вимагає обов’язкового врахування всіх деталей, включаючи вибір налічників. Налічники – це дерев’яні або металеві полоски, які прикривають міжкімнатний отвір між дверним полотном і стіною. Вони служать для завершення вигляду дверей і захисту від пошкоджень. Потрібно вибрати налічник, який гармонійно впишеться в інтер’єр та відповідатиме вимогам експлуатації.

Металеві налічники:

 • Металеві налічники можуть бути виготовлені з алюмінію або сталі.
 • Вони мають металеву фактурою і імітують натуральне дерево за допомогою спеціального покриття.
 • Металеві налічники доступні в різних кольорах, тому ви можете підібрати відтінок, який найкраще пасуватиме до вашого інтер’єру.
 • Вони мають довгу службову довговічність та високу міцність.

Дерев’яні налічники:

 • Дерев’яні налічники є більш популярними і використовуються в більшості випадків, оскільки вони надають дверям більш природний вигляд.
 • Зазвичай дерев’яні налічники виготовляють з натуральної деревини, такої як дуб або сосна.
 • Вони можуть мати різні види обробки, такі як фарбування або лакування, для покращення вигляду і збільшення стійкості до зносу.
 • Дерев’яні налічники можуть бути телескопічними, що дозволяє зручно встановлювати їх на довжину стіни.

При виборі налічників слід звернути особливу увагу на деякі важливі моменти:

 1. Відповідно до розмірів вимірів коробки та дверного полотна, потрібно вибрати налічник з правильними габаритами.
 2. Необхідно врахувати стики між налічниками, оскільки вони повинні бути безперервними.
 3. Деякі види налічників монтуються за допомогою закріплення на стіну, в інших використовуються прості для встановлення штифти.
 4. Металеві налічники зазвичай мають понижену вартість у порівнянні з дерев’яними налічниками, оскільки вони менш працездатні.

Тепер ви знаєте про різновиди налічників і їх особливості. Чи бажаєте придбати масивні дерев’яні налічники або металеві з імітацією дерева – це вже ваш вибір. При виборі зверніть увагу на якість матеріалу, його відповідність дерев’яному полотну двері і вигляд у вашому інтер’єрі.

Матеріали і пристосування для кріплення налічників

При виконанні ремонтних робіт у кімнаті, зокрема заміні дверних полотен, велике значення має правильне встановлення налічників. Налічники – це по металеві або дерев’яні заготовки, які встановлюються на боку прохідних дверей та дверей міжкімнатних. Вони імітують вигляд дерев’яних стінок, розміщуються по обидва боки дверей та скріплюються до стіни або до дверного блока.

Дверні налічники мають декілька переваг. По-перше, вони роблять оформлення проходу більш гармонійним і завершеним. По-друге, монтаж налічників є частиною кріплення двері, що сприяє стабільному положенню дверцят у коробці. Під час вибору матеріалу налічників слід враховувати особливості дверного полотна, які відрізняються якістю і зовнішнім виглядом.

Натуральне дерево – це один з видів матеріалу, що застосовується для виготовлення налічників. Такі заготовки мають багатий вигляд і довгий термін служби, проте харчовій довговічності потрібно приділяти особливу увагу. Кріплення налічників до дерев’яних стін відбувається за допомогою цвяхів або скоб. У випадку, якщо стіна замалявана або обшита вагонкою, потрібно купити деревину того ж кольору, для чого використовується капітель між ним і дверною кладкою. Тоді робочі деталі будуть фіксуватися по їхній повній поверхні. Щоб всі з’єднання налічників з боком дверей були надійними і довговічними, з’єднання повинно бути закріплено спеціальним клейом.

Металеві налічники – це інший варіант для кріплення налічників. Вони можуть бути виготовлені з алюмінію або сталі. Стальні налічники відрізняються високою міцністю і тривалим терміном служби. Вони також легкі у догляді, оскільки мають гладку поверхню, яка легко очищується від бруду і пилюки. Кріплення металевих налічників відбувається за допомогою планок або гвинтів. Варто враховувати, що металеві налічники можуть трохи відхилятися від кольору самої двері, тому перед вибором слід уважно підійти до цього питання.

Одним з видів налічників є телескопічні лиштви. Вони зазвичай складаються з двох деталей, які можуть змінювати свою довжину. Такий вид налічників дозволяє зручно і точно встановити налічник відповідно до розміру дверної коробки. Завдяки тому, що вони легко регулюються, телефункція має ключову роль в монтажі налічників до стіни.

Переваги та недоліки різних матеріалів для кріплення налічників
Матеріал Переваги Недоліки
Натуральне дерево
 • Багатий вигляд
 • Довгий термін служби
 • Потребує догляду
 • Можлива несумісність кольорів
Металеві налічники
 • Висока міцність
 • Легкий у догляді
 • Може трохи відхилятися від кольору двері
 • Потрібно дотримуватися відстані міжкімнатних дверей

Залежно від вибору кріплення налічників, слід звернути увагу на якість матеріалу, його зовнішній вигляд та специфіку монтажу. Після встановлення налічників відповідним чином, прохідні двері або міжкімнатні двері будуть мати завершений вигляд та стануть не лише функціональними, але і естетично привабливими елементами інтер’єру.

Особливості монтажу телескопічних налічників

Особливості монтажу телескопічних налічників

Монтаж телескопічних налічників є одним з важливих етапів встановлення дверних лиштв. Вони додають оформлення дверій, можуть приховати недоліки або нерівності монтажу і навіть зроблять їх більш гармонійними. Для установки телескопічних налічників можна використовувати різні матеріали і фактури – від деревини до металевих заготовок. Важливо враховувати варіанти обробки капітелі лиштв і матеріалу дверної коробки.

Телескопічні налічники мають декілька видів. Найпоширеніші – бічні налічники. Їх встановлюють з одного боку дверей, який межує зі стіною без коробки. Цей варіант робиться простіше, тому що немає потреби установки коробки. Декоративні бічні налічники можуть імітувати деревину або мати металеву фактуру.

Для встановлення телескопічних налічників бічного типу потрібно приділити увагу кількох моментів. Перш за все, важливо правильно виміряти довжину налічників, щоб вони повністю прикривали шви між стіною і дверним полотном. Для цього треба зняти точні виміри з обох боків та в середині дверної коробки.

Потім потрібно зробити заготовки налічників, виходячи з отриманих розмірів. Краще використовувати матеріал, який не піддається дефектам під впливом вологи та тепла. Для кращої фіксації телескопічних налічників до стіни, використовують цвяхи або шурупи.

Установка телескопічних налічників здійснюється після встановлення дверної коробки. Спочатку, до стіни закріплюються бокові лиштви. Для цього у заготовки на базі дверного коробки роблять загублення для кріплення. Потім на стіну кріпляться телескопічні налічники, які встановлюються вже на коробку двері.

Один з основних моментів при монтажі телескопічних налічників – виключення появи бокових планок. Цього можна досягти, якщо правильно встановити налічники з допомогою телескопічних кріплень. Однак, деякі варіанти дверної коробки не передбачають вживання таких кріплень, тому для їх установки може знадобитися більше роботи.

Загальна порада – при виборі телескопічних налічників білого кольору зверніть увагу на їх фактуру, щоб вона була максимально збіжна з дверним полотном. Внаслідок цього встановка буде виглядати більш гармонійною та привабливою.

Кріплення лиштви

Кріплення лиштви

Для встановлення лиштви на двері необхідно виконати кілька простих кроків. Перш за все, вам потрібно мати в наявності необхідні інструменти, такі як різак для металу, свердла, цвяхи, молоток, вимірювальний інструмент і засіб для маркування.

 1. Перш ніж розпочати роботу, потрібно зробити вимірювання лиштви та двері. Також радимо визначити місце на дверцяті, де ви бажаєте встановити лиштву.
 2. Після цього, знайдіть центр лиштви і визначте позицію отворів, які будуть використовуватись для кріплення.
 3. Зробіть отвори у дерев’яній частині дверей, враховуючи виміри лиштви. Для цього вам знадобиться свердло. Зробіть отвори на обох боках дверей.
 4. Тоді зробіть отвори на стіні у вигляді довгих заготовок, які надають кріпленню лиштви додаткову стійкість.
 5. Потім, вставте металеві заготовки у отвори на дверях та стіні, і ретельно прикріпіть їх з обох боків цвяхами. Це зробить фіксацію лиштви міцнішою.
 6. Потрібно також врахувати розташування декоративних планок. Вони можуть бути розташовані по боках лиштви або в центрі.
 7. Потім встановіть лиштву на підготовлені позиції і ретельно прикріпіть її до дверної коробки цвяхами або гвинтами.
 8. Переконайтеся, що лиштва розташована рівно та не клінець.
 9. Щоб закінчити монтаж, просто закрийте двері та перевірте, чи все виглядає належним чином.

Таким чином, монтаж лиштви на двері може бути виконаний без проблем своїми руками. Враховуючи якість матеріалу та особливості дверної структури, кожен може вибрати оптимальний варіант лиштви, який декоруватиме двері та підкреслюватиме їх стиль.