85% українців підтримали зміну герба на щиті монумента «Батьківщина-мати»

Міністр культури оголосив результати голосування щодо долі радянського герба на щиті «Батьківщини-Матері»

У сервісі державних послуг «Дія» закінчилося голосування щодо символіки на щиті монумента «Батьківщина-мати» у Києві. Міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що 85% відсотків учасників опитування проголосували за заміну герба СРСР на тризуб.

Опитування стало другим за залученням у додатку «Дія», зібравши 778218 голосів.

Згідно з повідомленням, найбільшу кількість голосів (85%) набрав варіант «замінити на тризуб – Державний герб України». За варіант «зняти радянський герб і залишити щит чистим» віддали свій голос 9% опитуваних, а варіант «залишити все як є» набрав найменше голосів – 6%.


фото Олександра Ткаченка

«Так, ми могли все зробити без консультацій з громадськістю. Зробити на свій розсуд. Але я впевнений, що діалог з суспільством – вкрай важливий. Його треба ініціювати по таких питаннях, тим паче коли нам це нічого не коштує. Мова не йде сьогодні про те, щоб повністю демонтувати монумент, тому що це точно не на часі через величезні кошти, яких потребує цей процес», – написав Ткаченко у Telegram.

Як саме будуть втілювати в життя результати голосування, міністр не зазначив, написавши лише: «Продовжуємо працювати над трансформацією монумента – його переосмисленням та технічними змінами».

Монумент «Батьківщина-мати» розташований на території Національного музею історії України у Другій світовій війні та був відкритий в 1981 році. Він вважається найвищою скульптурою у Європі.

Спроби українізації монументу вже були. Його вдягали в український маковий вінок, підсвічували вночі синьо-жовтими кольорами. За словами міністра культури Олександра Ткаченка, поки на монументі герб СРСР, він «не стане українським».

Перший проект розробив в 1970-х роках скульптор Євген Вучетич. В 1974 році Вучетич помер, проект взяв на себе український скульптор Василь Бородай, змінивши початковий задум. Спочатку передбачалося, що на постаменті підноситиметься 90-метрова бронзова з позолотою фігура жінки. Біля підніжжя статуї з 30-метрової висоти повинен був текти до Дніпра водоспад, з обох боків якого солдати форсували б річку.

Скульптура таких велетенських розмірів є прикладом класичної радянської гигантоманії та монументалізму.

Загальна висота монументу з постаментом – 102 метри, з них висота скульптури (від п’єдесталу до кінчика меча) – 62 метри. Монумент вважається найвищим у Європі.

Статуя тримає 16-метровий меч вагою 9 тон в одній руці та 13-тонний щит з гербом СРСР розміром 13 на 8 метрів в іншій. Вся споруда важить 450 тон.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter