Зеленський заявив про загибель десятків тисяч людей у Маріуполі

Підрахувати точну кількість загиблих в Маріуполі наразі неможливо, але йдеться про тисячі людей

У Маріуполі на Донеччині під час повномасштабної російсько-української війни загинули уже десятки тисяч людей. Про це президент України Володимир Зеленський повідомив під час виступу перед парламентом Південної Кореї.

«Найгірша ситуація в Маріуполі, у нашому південному портовому місті, яке заблоковане російськими військами з 1 березня. Це було півмільйонне місто. Окупанти заблокували його і не дозволяли завозити туди воду і їжу. Намагалися захопити його найжорстокішим способом – просто знищити усе, що є в місті. Маріуполь зруйновано, там десятки тисяч загиблих», – заявив президент.

відео ОП

За словами президента, Росія хоче, щоб Маріуполь був показово знищеним – так, як це робили у 20 столітті.

Він додав, що зупинити Росію можна тільки силою, якої Україні бракує – не вистачає систем протиповітряної оборони, літаків, танків, артилерійських систем.

«У вас є те, що може бути незамінним для нас. У вас є броньовані машини, протиповітряна, протитанкова, протикорабельна зброя. І коли стоїть питання виживання у війні, направленій на повне підкорення народу, потрібно давати принципові відповіді. Звичайні правила постачання зброї потрібно переглядати, діяти швидко. Потрібно допомагати», – сказав Зеленський.

Він сподівається, що за допомогою цієї зброї Україна зможе деблокувати «наш багатостраждальний Маріуполь» та врятувати інші держави від подальшого розгортання російської агресії.

Нагадаємо, ситуація в Маріуполі дуже складна. Евакуація з міста в сторону України паралізована російськими окупантами. Вони примусово вивозять людей у Росію, також у місті є багато цивільних загиблих. Підрахувати точну кількість загиблих в Маріуполі наразі неможливо, але йдеться про тисячі людей. Місто від повної окупації героїчно захищають бійці полку «Азов».

Захисники Маріуполя стримують 10 тисяч російських військових.

Мер Маріуполя Вадим Бойченко розповів Associated Press, що у Маріуполі загинули 10 тисяч цивільних людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter