Лідер Китаю заявив, що війна в Україні не в його інтересах і закликав до миру

Джо Байден і Сі Цзіньпін обговорили війну в Україні

Глава КНР Сі Цзіньпін заявив президенту США Джо Байдену, що конфлікти, подібні до подій в Україні, не відповідають жодним інтересам, в тому числі китайським. Про це повідомила агенція Reuters.

Сі Цзіньпін сказав у розмові з Байденом, що міждержавні відносини не повинні переходити у стадію конфронтації, бо вони не відповідають жодним інтересам.

«Українська криза – це те, чого ми не хочемо бачити», – заявив китайський лідер.

Сі Цзіньпін також сказав, що Китай і США повинні спрямовувати двосторонні відносини в правильному напрямку, і обидві сторони також повинні брати на себе належну міжнародну відповідальність і докладати зусиль для миру.

Нагадаємо, що 13 березня видання New York Times, посилаючись на джерела в американському уряді, повідомило, що Росія надіслала запит до Китаю про надання економічної та військової допомоги через труднощі у війні з Україною.

У посольстві Китаю в США та в прес-службі Кремля заперечили, що Росія просила про будь-яку допомогу.

У перші дні війни китайський МЗС відмовився засуджувати російську агресію проти України. 25 лютого, на другий день повномасштабної війни Росії проти України, Сі Цзіньпінь зателефонував Путіну й висловився за дипломатичне врегулювання російсько-української війни.

Китай назвав «війною» російську збройну агресію в Україні лише 10 березня – чотирнадцяту добу повномасштабних бойових дій. Перед цим Китай закликав Росію до стриманості після погроз про застосування ядерної зброї.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter