Росіяни пограбували і розтрощили музей-заповідник «Садиба Попова» на Запоріжжі

Тиждень тому пам’ятку «Садиба Попова» обстріляли

13 березня російські окупанти розтрощили відомий замок-палац «Садиба Попова» у м. Василівка, єдиний на Запоріжжі. Він є пам’яткою архітектури XIX ст., у ньому працює музей-заповідник. Військові викрали все цінне майно, навіть раритетний унітаз, а приміщення музею знищили. Про це повідомила директорка Василівського історико-архітектурного музею-заповідника «Садиба Попова» Анна Головко.

«Щойно окупантами було пограбовано музей-заповідник “Садиба Попова”. Винесено все, що можна було взяти в руки і сумки. Оргтехніку розбито і розтоптано ногами. Виламано всі двері, побито вікна. Знищено все, що трапилося на шляху», – повідомила Анна Головко. Також вона додала, що їй погрожують.

Директор департаменту культури та інформаційної політики Запорізької ОДА Владислав Мороко повідомив, що російські окупанти вкрали навіть унітаз.

«Я не знаю нащо він їм. Але сьогодні орки, грабуючи Садибу Попова, разом з пилами та шуруповертом, вкрали й мармуровий унітаз часів графів Попових. Що прикметно: вперше цей унітаз вкрали ще більшовики. Згодом хтось із нащадків крадіїв «повернув» артефакт до музею. І от знову новітні загарбники крадуть злощасний унітаз», – написав він у Facebook.


Мародери винесли з музею навіть мармуровий унітаз часів графів Попових, власників палацу

Нагадаємо, 7 березня російські військові обстріляли палац. Його фасад, вікна зазнали пошкоджень.

Садиба Попова — відома пам’ятка архітектури XIX століття, палацово-парковий ансамбль у Запорізькій області, нині там працює історико-архітектурний музей-заповідник.

Хроніки опору. День вісімнадцятий – у прямій трансляції ZAXID.NET

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter