Міноборони пояснило, хто має право на пенсію у випадку смерті військового-годувальника

Згідно з положенням закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» право на пенсію в разі втрати військовослужбовця-годувальника мають: батьки та дружина/чоловік годувальника, що загинув при виконанні службових обов’язків. Про це повідомили у прес-службі Міністерства оборони України.

«Умова отримання пенсії: не раніше ніж в 55 років, незалежно від тривалості страхового стажу. Розмір пенсійної виплати: 70% заробітної плати загиблого годувальника членам сім’ї та дитині (але не менше ніж 7800 грн). Якщо в сім’ї двоє та більше дітей – по 50% на кожну дитину (але не менше 6100 грн)», – йдеться у повідомленні Міноборони.

Також дана категорія має право на призначення пенсії, якщо вони мають право на:

  • пенсію незалежно від віку;
  • дострокову пенсію за віком;
  • пенсію за віком на пільгових умовах;
  • пенсію зі зменшенням пенсійного віку відповідно до закону, або є особами з інвалідністю.
  • При цьому, як зазначили у відомстві, у разі смерті військового, що не пов’язана з виконанням службових обов’язків, право на отримання пенсійних виплат мають: батьки та дружина/чоловік годувальника.


(фото Міноборони)

«Умова отримання пенсії: досягли 60 років незалежно від наявності у них страхового стажу, або є особами з інвалідністю. Розмір пенсійної виплати: 30% заробітної плати померлого на кожного члена сім’ї», – пояснили у відомстві.

Там також наголосили, що незалежно від причини смерті годувальника, мінімальний (два прожиткові мінімуми для непрацездатних осіб) та максимальний (10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб) розміри пенсії в разі втрати годувальника застосовуються до кожного непрацездатного члена сім’ї окремо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter