Дві українки увійшли в топ-100 найвпливовіших людей світу

Перша леді України Олена Зеленська і правозахисниця і нобелівська лауреатка Олександра Матвійчук

До списку 100 найвпливовіших людей планети у 2023 році за версією американського журналу TIME увійшли перша леді України Олена Зеленська та правозахисниця і нобелівська лауреатка Олександра Матвійчук. Про це йдеться на сайті видання.

Загалом у списку шість категорій – «Лідери», «Титани», «Новатори», «Кумири», «Діячі мистецтва» та «Інноватори». Українки представлені в категорії «Лідери».

Перша леді США Джилл Байден у своєму дописі на сайті TIME розповіла, що хоча Зеленська не планувала стати борчинею за народ України, але зрештою сміливо відгукнулася на таку потребу, зазначає «Громадське».

Байден нагадала, що зустрічала Зеленську у День матері у 2022 році під час їхньої зустрічі в Україні: «Інстинктивно ми обійнялися – дві матері, дві нації, котрі об’єдналися заради миру».

Перша леді США зазначає, що Зеленська залишається в Україні навіть попри те, що могла покинути її.

«Вона залишається, тому що свобода і демократія заслуговують на захисників. Вона залишається, щоб показати світові, що серце і надія можуть змусити навіть найбільшого тирана здатися маленьким. Вона залишається заради своїх дітей — заради їхнього майбутнього та майбутнього всіх українців», – резюмувала Байден.

Про керівницю «Центру громадянських свобод» Олександру Матвійчук відгукнулась колишня перша леді та кандидатка у президенти США Гілларі Клінтон.

Як йдеться у дописі Клінтон Матвійчук присвятила своє життя захисту демократії, а її правозахисна організація «Центр громадянських свобод» прагне зробити Україну більш демократичною та документує російські воєнні злочини.

Клінтон нагадала, що у 2022 році ця організація отримала Нобелівську премію миру, що стало першою такою нагородою громадянинові чи організації з України.

«Насильство проти цивільних є злочином проти суспільства, демократії та людства. Проте надто часто це відбувається безкарно, особливо щодо жінок та дівчаток. Тому робота, яку робить Олександра та її організація, така актуальна і важлива. Документуючи звірства Росії, щоб злочинці могли постати перед судом, вона доводить, що жінки не просто жертви війни; вони можуть бути провідниками миру та справедливості», – наголошує Клінтон.

У категорії «Лідери» окрім першої леді України та Олександри Матвійчук, є ще президент США Джозеф Байден, канцлер ФРН Олаф Шольц, прем’єр Японії Фуміо Кішіда і заарештований у Росії журналіст The Wall Street Journal, громадянин США Еван Гершкович та інші.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter