Росіяни захопили єдиний собор ПЦУ в Криму та крадуть майно

Собор є єдиною релігійною установою в Криму, яка належить ПЦУ

Росіяни у тимчасово окупованому Сімферополі захопили Кафедральний храм святих рівноапостольних Володимира та Ольги Православної церкви України. Про це повідомив у четвер, 11 травня, головний редактор видання «Кримська світлиця» Андрій Щекун.

За його словами, російські окупанти виламали двері та почали описувати і красти майно собору. Андрій Щекун підкреслив, що на храм, який належить ПЦУ, напали без попереджень та пояснень.

«Окупанти виломлюють двері храму, описують і забирають/крадуть майно Української церкви в Криму. У незаконних діях беруть участь представники так званого “Фонда держмайна республіки Крим РФ” разом з “службовими приставами республіки Крим РФ”.Віроломно, без жодних пояснень і попереджень представників релігійної громади та церковників», – заявив Андрій Щекун.

За його словами, захопленням українського храму в Сімферополі стоїть судовий пристав з Москви Новіков Євгєній.

Зазначимо, Кафедральний храм у Сімферополі є єдиною церквою ПЦУ у Криму. З 2020 року окупаційна влада Криму намагалася виселити церковників, проте не змогла цього зробити через звернення Європейського суду з прав людини, який заявив про утиски ПЦУ. На початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року Верховна Рада України оголосила про передачу єдиної церкви ПЦУ в Криму у державну власність.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter