Міноборони РФ слідом за «вагнерівцями» почало вербувати в’язнів на війну

З початку 2023 року Міністерство оборони Росії активізувало схему вербування російських в’язнів для участі в бойових діях в Україні, хоча раніше в’язнів вербувала лише приватна військова компанія «Вагнер».
Як йдеться в огляді військової розвідки Міністерства оборони Великої Британії, ймовірно, що лише у квітні 2023 року за цією схемою до російського війська залучили до 10 тисяч засуджених.

Як нагадали у британській розвідці, з літа 2022 року в’язні були основним джерелом для проведення операцій в Україні приватною військовою компанією «Вагнер». Однак «вагнерівці», найімовірніше, втратили доступ до російської пенітенціарної системи в лютому 2023 року на тлі загострення публічної ворожнечі з Міністерством оборони Росії.

Як йдеться в огляді, кампанія Міноборони Росії з вербування в’язнів є частиною ширших та інтенсивніших зусиль російських військових, спрямованих на збільшення чисельності армії, водночас намагаючись уникнути нової обов’язкової мобілізації. Остання вважається дуже непопулярною серед росіян.

Раніше британська розвідка повідомляла, що у Росії активно вербують трудових мігрантів із Центральної Азії для того, щоб відправити їх на війну в Україну. Розвідники кілька разів наголошували на тому, що російська влада вдається до різних заходів для уникнення відкритої мобілізації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter