Заступником голови Верховного Суду став снайпер ЗСУ

З 2014 року Мамалуй служив снайпером у силових структурах України

Засідання пленуму Верховного Суду України підтримало призначення заступником голови ВСУ Олександра Мамалуя, який обіймав посаду судді ВС у Касаційному господарському суді. Наразі Олександр Мамалуй перебуває на службі снайпером у ЗСУ, повідомили у прес-службі Верховного суду у п’ятницю, 6 жовтня.

87 суддів ВСУ підтримали кандидатуру Мамалуя, натомість 41 член пленуму проголосував проти. За результатами голосування Олександра Мамалуя обрали заступником голови Верховного Суду Станіслава Кравченка, якого обрали у травні 2023 року.

За словами Олександра Мамалуя, наразі він служить у ЗСУ, до яких був мобілізований у лютому 2022 року. Новообраний заступник голови ВСУ повідомив, що питання його демобілізації може вирішитися впродовж кількох тижнів.

Зазначимо, 48-річний харків’янин Олександр Мамалуй з 2001 року обіймає суддівські посади. До 2014 року він працював головою Господарського суду Харківської області. У перший день мобілізації, 18 березня 2014 року був мобілізований до ЗСУ, став снайпером у роті 93 гвардійської окремої механізованої бригади та брав участь у визволенні населених пунктів на Донеччині в АТО. Мамалуй також брав участь в обороні Донецького аеропорту.

У 2015 році був демобілізований із ЗСУ та мобілізований до ДПСУ, у підрозділах якої виконував бойові завдання. Через рік Мамалуя знову демобілізували, а вже у 2017 році він отримав посаду судді Верховного Суду.

На початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року Олександр Мамалуй був мобілізований втретє. Наразі він є снайпером в одній бригад Сухопутних військ ЗСУ. Має три ордени «За мужність» та чотири відзначи від Міноборони, ГУР, ДПСУ та президента. Окрім того, у 2023 році Олександр Мамалуй отримав почесний нагрудний знак Головнокомандувача ЗСУ «Срібний хрест».