Наскільки вакцини ефективні у боротьбі з Омікроном: лікар дав відповідь

Вакцини від коронавірусу, які зараз застосовуються у світі, ефективні і у випадку зі штамом Омікрон. Серед щеплених відсоток тих, хто був госпіталізований, мінімальний.

Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповів лікар-анестезіолог, відповідальний за клінічні дослідження препаратів від COVID-19 та постковідних уражень в одній із ізраїльських компаній, Борис Бриль.

На підтвердження своїх слів він навів приклад Ізраїлю, де було вакциновано близько 80% дорослого населення (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця цієї новини).

“Ізраїль пройшов всі піки завдяки вакцинації, слава Богу, дуже добре, в тому числі і з Омікроном. Кажуть, мовляв, в Ізраїлі багато хворих. У нас було багато позитивних ПЛР-тестів, але важко хворих було небагато. Після великої вакцинації основна маса тяжко хворих і померлих були людьми невакцинованими”, – повідомив він.

Бриль пояснив, що щеплення, які робляться в ділянці передпліччя, формують імуноглобуліни G, “вони пов’язані із запобіганням тяжкому захворюванню”. Водночас щеплення у вигляді назального спрею діють інакше. Вони впливають на слизову оболонку носоглотки і формують імуноглобуліни А. Вони запобігають зараженню. “Поки що таких вакцин на ринку немає”, – говорить він.

Лікар наголосив: найкращим доказом того, що “вакцини першого покоління” ефективні і проти нового штаму Омікрон, є статистика захворювань та госпіталізацій у країнах, які пережили хвилю цього штаму.

“Ми дивимося по країнах, де велика кількість вакцинованих, але немає великої кількості госпіталізованих. А якщо ми звернемо погляд до країн, де не багато вакцинованих, то з якоїсь дивної причини ми отримуємо великий відсоток госпіталізації, зокрема, серед дітей”, – сказав він.

“Тому говорити, що вакцина від Омікрону не діє, неправильно. У всякому разі, вакцина продовжує працювати і з Омікроном також”, – запевнив лікар.


287