«Хіба такий альянс ви будували?»: Зеленський розкритикував НАТО за відмову закрити небо над Україною

Президент Володимир Зеленський звернувся до керівництва НАТО стосовно позиції Альянсу щодо встановлення безпольотної зони над Україною.

Звернення опубліковане на офіційній сторінці Зеленського в Telegram.

За його словами, сьогодні відбувся “слабкий і розгублений” саміт НАТО — саміт, на якому “не всі вважають боротьбу за свободу для Європи метою номер один”.

Знаючи, що нові удари неминучі, НАТО свідомо прийняло рішення не закривати небо над Україною, каже Зеленський.

“Ми вважаємо, що країни НАТО самі створили наратив про те, що закриття неба начебто спровокує агресію рф проти НАТО. Це самогіпноз. Тих, хто слабкий, невпевнений, внутрішньо. Хоча може володіти зброєю у рази сильнішою, ніж є у нас”, — заявив Зеленський і додав, що Альянс повинен був думати про людей і про людяність.

“Усі люди, які загинуть від цього дня, загинуть також і через вас. Через вашу слабкість. Через вашу роз’єднаність”, — сказав президент.

За словами Зеленського, усе, на що спромігся Альянс на сьогодні, це провести через систему своїх закупок 50 тонн дизпалива для України: “Мабуть, для того, щоб ми могли спалити Будапештський меморандум. Щоб краще горіло. Але він для нас уже згорів у вогні російських військ. Хіба такого НАТО ми хотіли? Хіба такий Альянс ви будували?”.

“Сьогодні керівництво НАТО дало зелене світло для подальшого бомбардування українських міст та сіл, відмовившись зробити безпольотну зону. Ви могли закрити небо, але. Але. Я не знаю, кого ви можете захистити”, — наголосив президент.


99