Хакери, прикинувшись дівчатами, виманили у окупантів фото військової бази: ЗСУ її знищили

Група хакерів Hackyourmom з України виманила у російських окупантів дані про розташування однієї з їхніх військових баз у тимчасово захопленому Мелітополі в Запорізькій області. Для цього вони створили фейкові акаунти та прикинулися дівчатами.

У коментарі виданню Financial Times український IT-підприємець та очільник Hackyourmom Микита Книш розповів, що акаунти були створені у російських соціальних мережах, а також у Facebook.

Під виглядом привабливих дівчат хакери просили у загарбників надсилати особисті фото та по ним визначали розташування військових об’єктів. Згодом отриману від окупантів інформацію хакери передавали українським військовим.

Таким чином вдалося видобути дані і про базу РФ у Мелітополі. Як сказав Книш, Збройні сили України її знищили. Коли саме це сталося, підприємець не уточнив.

Крім того, за його словами, угруповання також зламало мережу камер відеоспостереження в Білорусі та на тимчасово захоплених Росією територіях України. Завдяки спеціально написаній програмі хакерам вдалося отримати дані про пересування військової техніки. Ця інформація також була передана ЗСУ.


130