Синоптики спрогнозували, якою може бути цьогорічна зима

Наразі неможливо зробити чіткий прогноз щодо найближчої зими в Україні, у зв’язку з чим усі повідомлення про “надзвичайно суворий сезон”, є нісенітницею. Водночас можна відштовхуватись від аналізу показників температури за останні десятки років.

Про це йдеться на Facebook-сторінці гідрометеорологічного центру.

Аналіз показників за останні десятиліття може дозволити оцінити ймовірність різних сценаріїв розвитку синоптичної ситуації, а також надати відповідні рекомендації щодо очікуваного температурного режиму.

Аналіз температурних показників в Україні за останні 30 років:

перехід середньої температури через +8 градусі у бік зниження у північних регіонах очікується в третій декаді жовтня, в інших – на початку листопада, або ж пізніше;

середня місячна температура взимку зросла на 2 – 2,5 градуси;

суттєво скоротилась тривалість зимового періоду, коли температура сягає ниже 0 градусів;

сума зимових днів, коли температура нижче 0 – скоротилась двічі;

“Кожної зими фіксується велика кількість температурних рекордів щодо найвищих температур за весь період метеорологічних спостережень; перехід середньої добової температури весною через +8 градусів у бік підвищення здійснюється у першій декаді квітня та раніше”, – пише пресслужба.

Які висновки щодо зими можна зробити:

середня температура зимового періоду за період грудень-лютий очікується на 1-2 градуси вище, ніж у період з 1991 по 2020 роки;
ймовірність тривалих холодів є мінімальною;

ймовірні короткочасні похолодання тривалістю 1 – 5 діб;

“Перенесення початку опалювального періоду на пізніші строки та його закінчення на більш ранні строки є обґрунтованим та підтверджується метеорологічними розрахунками”, – додає пресслужба.


270