Помер легендарний грузинський актор Вахтанг Кікабідзе

Помер народний артист Грузії та заслужений артист України Вахтанг Кікабідзе.

Про це повідомляють грузинські ЗМІ.

Актору і співаку було 84 роки. Що стало причиною смерті, наразі невідомо.

За даними “Вікіпедії”, Вахтанг Костянтинович Кікабідзе народився 19 липня 1938 року в Тбілісі, в дитинстві жив в районі Вера.

Батько – молодший лейтенант Костянтин Миколайович Кікабідзе (1906-1942), пропав безвісти в грудні 1942 року під Керчю, походив із імеретинського дворянського роду, працював журналістом.

Мати актора – Манана Костянтинівна Багратіоні, з грузинського князівського роду Багратіоні-Давітішвілі, гілка грузинської царської династії Багратіоні, була відомою співачкою, бабуся Ольга по материнській лінії – із старовинного князівського роду Аміреджібі з Картлі.

Після закінчення школи у 1955-1957 роках навчався в Тбіліському університеті. У 1959 році став працювати у Тбіліській філармонії. У 1961-1963 роках навчався в Тбіліському інституті іноземних мов.

У 1966 році дебютував в кіно – “Зустріч в горах” (режисер М. Санішвілі). Співав в квартеті “Діело”. У 1966 році Вахтанг Кікабідзе прийшов в ансамбль “Орера” (ударні інструменти, вокал), назву якого з грузинського мови можна перевести приблизно як приспів “Ля-ля-ля”. У 1969 році вперше знявся у Г. Данелії у фільмі “Не журись!” (Приз за кращу чоловічу роль Міжнародного кінофестивалю в Картахені, (1970). Наступним знаковим фільмом стала картина “Мелодії Верійського кварталу” (режисер Г. Шенгелая, 1973). У 1977 році вийшов фільм Данелії “Міміно” (Державна премія СРСР 1978 року).

У 1981 році Кікабідзе за своїм сценарієм зняв комедію в чотирьох новелах “Будь здоровий, дорогий!” (Гран-Прі Габрово-83), а в 1985-му – фільм “Чоловіки і всі інші”. У 1984 році знімався в телесеріалі “ТАРС уповноважений заявити…” (отримав премію КДБ СРСР).

Народний артист Грузинської РСР (1980), лауреат багатьох міжнародних пісенних конкурсів і кінофестивалів. Почесний громадянин міста Тбілісі (1998). У 1999 році в Москві на “Площі Зірок” була закладена його зірка, а у 2006 році – його “Грузинська зірка” на площі перед будівлею Тбіліської філармонії. Кавалер орденів: Міжнародного ордена Миколи Чудотворця (за примноження добра на землі, представлений від України), Міжнародного ордена Костянтина Великого (представлений від Росії) і грузинських – ордена Честі (1994) і військового ордена Вахтанга Горгасала III ступеня. До 70-річчя нагороджений грузинським орденом Перемоги імені Святого Георгія. Відмовився від російського ордена “Дружби” в зв’язку з конфліктом в Південній Осетії в серпні 2008 року. Крім того, Кікабідзе скасував свої ювілейні концерти в Москві, заявивши, що поважає російський народ, але в зв’язку з військовими діями Росії проти Грузії – не може приймати нагороди і виступати з концертами. З тих пір більше не відвідував Росію.

Виконавець великої кількості популярних пісень (“Чіто Гвріто”, “Мої роки – моє багатство” й інші). Постійно гастролює. Об’їздив з концертами п’ять континентів. У кінематографі створив галерею персонажів у фільмах, які стали улюбленими народом: “Не журись!”, “Зовсім безнадійний”, “Міміно” і “Фортуна”, зняті режисером Георгієм Данелією.

Вахтанг Кікабідзе підтримував українців у війні з російським агресором. Він записав відеозвернення для українців.

“Дорогі українці! Ми вас дуже-дуже сильно любимо! І переживаємо за все мерзопакостне, що з вами зараз відбувається. Але Бог на вашій стороні тому, що ви захищаєте свою Батьківщину. Це геройство, це не так просто. Я оптиміст і впевнений, що все буде добре”, – заявив Кікабідзе.

Кікабідзе також розповідав, вважає дії Росії геноцидом українців.


1 020