Латвія анулювала ліцензію російському телеканалу «Дождь»

Латвія анулювала ліцензію на мовлення телеканала «Дождь», створеного російськими журналістами, які переїхали до Риги після початку вторгнення Росії в Україну. Рішення ухвалила Національна рада з електронних ЗМІ, повідомляє національний мовник LSM.

Керівник Нацради Іварс Аболіньш сказав, що рішення ухвалено в інтересах державної безпеки та громадського порядку. Мовлення «Дождя» у YouTube у Латвії також планують заблокувати.

Національна рада проситиме поставити геоблокування каналу «Дождь» на цій платформі, щоб контент телеканалу був недоступний у Латвії.

Нагадаємо, 1 грудня, у вечірньому випуску програми «Здєсь і сєйчас» ведучий «Дождя» Алєксєй Коростєльов закликав допомагати російським військовослужбовцям.

Глава служби інформації телеканалу «Дождь» Єкатєряна Котрікадзе від імені редакції телеканалу назвала цю фразу «помилковою і категорично неприйнятною для всієї редакції. Також було заявлено, що «Дождь» припиняє співпрацю з Коростєльовим.

2 грудня Служба державної безпеки Латвії повідомила, що починає розслідування у зв’язку з висловлюваннями в ефірі «Дождя». Там заявили, що з огляду на агресію РФ проти українського народу, надання будь-якої допомоги армії країни-агресора є неприпустимим і порушує закон.

До цього латвійський регулятор вже штрафував «Дождь» на 10 тис. євро за карту, на якій телеканал позначив окупований Крим як частину Росії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter