Болгарія на два місяці заборонить імпорт українського соняшнику, а після того для імпорту з України деяких видів сільськогосподарської продукції діятиме режим ліцензування згідно з пропозицією України до Єврокомісії. Про це стало відомо з прес-релізу про розмову міністра сільського господарства Болгарії Кирила Ватева з українським колегою Миколою Сольським.
Як йдеться у прес-релізі, міністр Ватев ознайомив українського колегу з меморандумом, укладеним між урядом та ініціативним комітетом фермерів, що передбачає заборону на імпорт соняшнику з України до кінця листопада. Після цього для пшениці, кукурудзи, соняшнику та ріпаку має почати діяти режим ліцензування, який Україна запропонувала Єврокомісії та країнам-сусідкам для захисту їхніх внутрішніх ринків.
Окрім того, Ватев розповів, що болгарські виробники бачать для себе загрозу в імпорті української соняшникової олії, сухого молока, меду, цукру і замороженої малини. Болгарський та український міністри домовилися розпочати постійний обмін даними про торгівлю сільськогосподарськими продуктами. Експерти з обох міністерств щотижня будуть обмінюватися інформацією про імпорт та експорт окремих груп товарів.
Зазначимо, що після того, як парламент Болгарії підтримав скасування заборони на імпорт української агропродукції після її завершення на рівні ЄС, фермери та власники переробних підприємств вивели на дороги техніку на знак протесту. Під тиском фермерів влада Болгарії погодилася повернути деякі обмеження на імпорт з України сільськогосподарської продукції.
Окрім Болгарії, від повної заборони імпорту агропродукції з України також відмовилася Румунія, тоді як Польща і Словаччина зберегли заборону, а Угорщина її посилила, додавши до переліку загалом 25 видів агропродукції, яку не можна ввозити з України.