«Щоби потім не було соромно»: письменник із Закарпаття закликав земляків вплинути на уряд Угорщини щодо допомоги Україні

Популярний український письменник Андрій Любка, який народився та мешкає на Закарпатті, закликав своїх земляків, закарпатських угорців, звернутися до уряду Угорщини з проханням переглянути рішення щодо заборони транзиту летальної зброї для України через свою територію.

Про це Андрій Любка написав у своєму фб, пише molbuk.ua

“Це не тільки недружній, а й просто негідний, боягузливий вчинок. У час, коли нам допомагає весь світ, такий вчинок є ганьбою. Особливо від народу, чию столицю російські танки нищили в 1956 році”, – розкритикував рішення уряду Угорщини письменник.

“Я хочу попросити вас, закарпатських угорців, звернутися до уряду Угорщини з проханням переглянути це рішення. Написати статуси у фейсбуці, зібрати колективні листи й петиції; зрештою, на Закарпатті є дві угорські політичні партії – це час для ваших дій! Я вважаю, що в цей складний момент ви мусите виступити на захист України. Адже кожен і кожна з вас має паспорт з тризубом. Україна – це ваша країна, і ця підла війна спрямована також проти вас, угорців України. Багато з Вас служать у ЗСУ й записалися до Тероборони, ви захищаєте свою батьківщину. Допомагаючи Україні, уряд Угорщини допомагає й вам”, – переконаний Любка.

“Сьогодні ми б’ємося й помираємо за європейські цінності, за свободу й гідність, за право на вибір, за суверенітет і незалежність. Сьогодні ми воюємо за своє право стати членом ЄС, а це рішення однозначно в інтересах закарпатських угорців. Ми всі мріємо, щоб кордону між Україною та ЄС не було, щоб ми могли жити в одній європейській сім’ї – і вже завтра це може здійснитися. Але для цього нашу боротьбу треба підтримати”, – закликав він.

Письменник зауважує, що йдеться не так про можливість доставляти зброю, як про гідність.

“Будьмо відверті: йдеться навіть не так про можливість доставляти Україні зброю через територію Угорщини, бо в нас серед сусідів є надійні партнери, які без вагань і без умов підтримують нас у цей скрутний час. Ідеться насамперед про гідність – нашу і вашу. Адже нам з вами жити в одній країні – і ще треба буде подивитися одне одному в очі й потиснути руки. Хочеться, щоб після війни нікому не було соромно.

Бо цей вогненний час зриває маски і все розставляє на свої місця. Пересидіти збоку чи сховати голову в пісок не вдасться – треба мати позицію й мужність її боронити. Ту мужність, з якою сьогодні наша армія боронить кордони України та Європи. Я впевнений, що абсолютно всі 100% закарпатських угорців у цій несправедливій війні підтримують Україну.

І тому прошу публічно сказати про це Угорщині і угорському уряду. Нам потрібна й ваша допомога, мої дорогі закарпатські угорці!” – звернувся Любка.

Нагадаємо, Угорщина блокуватиме транзит летальної зброї в Україну через свою територію. Вона обґрунтовує свою позицію тим, що транспортні засоби, які здійснюють транзит, можуть стати військовими цілями.

Наразі прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який підтримував тісні зв’язки з президентом Росії Володимиром Путіним протягом останнього десятиліття, є одним із небагатьох урядових лідерів серед членів Європейського Союзу та НАТО, які відмовилися від постачання летальної зброї, щоб допомогти Україні протистояти вторгненню Росії.


0